گروه کوهنوردی چکاد اصفهان

گروه کوهنوردی چکاد اصفهان - تاسیس 1367
 • کوهنوردی

   

  بطور کلی ورزش و علی الخصوص ورزش کوهنوردی میتواند پلی باشد به سوی موفقیت ، موفقیتی که ما آن را در کوهنوردی اینگونه تعریف میکنیم : صبر و استقامت در برابر شرایط سخت و ناملایمات پیش رو ، کمک به یکدیگر در راستای رسیدن به هدفی مشترک.

  برنامه کوهنوردیImage   کانال تلگرامImage

 • گروه کوهنوردی چکاد اصفهان

   

  اين گروه ، داراي مجوز رسمي از فدراسيون كوهنوردي ايران ميباشد . در حال حاضر 70 نفر عضو رسمی و 5 نفر عضو پویا ( براساس آیین نامه طرح پویا ) دارد و تعداد بيشتري از کوهنوردان با توجه به آيين نامه داخلی به صورت ميهمان با گروه کار مي كنند . مطابق با اساسنامه پس از تأسيس گروه ، امور جاري گروه توسط هيئت مديره وقت اداره مي شود.

  برنامه کوهنوردیImage   کانال تلگرامImage

چکاد اصفهان

گزارش تلاش برای صعود قله دیگوله

طبقه بندی رشته: خبر

<< بنام خدا >>

گزارش تلاش برای صعود قله دیگوله

سرپرست برنامه : عزت توازهی

گزارش نویس : هادی فوقانی

تاریخ اجرا : پنج شنبه و آدینه 23 و 24 دی ماه 95

اعضای شرکت کننده : عزت توازهی ، هادی فوقانی ، سعید مستأجران ، ناصر فوقانی و زهرا کاویانی.

میهمان : خانم پورفروتن

معرفی :

قله دیگوله که در برخی منابع آن را قله میر نامیده اند 3724 متر بلندا دارد و در 42 کیلومتری جنوب خاوری الیگودرز و نیز در جنوب خاوری روستای فرسش که مبدأ صعود آن میتواند باشد، قرار گرفته است. این کوه سرچشمه آب تنگوله است . این آب به رودخانه وهرگان میریزد.

چگونگی اجرای برنامه :

گروه 6 تنه کوهنوردان پگاه روز پنج شنبه 23 دی 95 با دو سواری کرایه ای از اصفهان راهی داران ، بویین میاندشت ، چمن سلطان و سرانجام روستای فرسش شدیم. در روستای فرسش خودروها را پشت سر گذاشته کوله های خویش را بر دوش کشیده راه گردنه آغاز بخشاب کوه دیگوله را در پیش گرفتیم. در ساعت 12 به این گردنه رسیده دو چادر خویش را در بلندای نزدیک به 3000 متری برپا کردیم. دو تن از دوستان در چادرگاه مانده 4 تن دیگر در ساعت 13 راهی بالا شدیم. تا ساعت 15 بر روی بخشاب پیش رفته چند چکاد فرعی را درنوردیده سپس راه بازگشت را در پیش گرفتیم. همراه دوستان شبمانی در هوایی که گاهی با وزش باد همراه بود انجام گرفت.

آدینه 24 دی 95 :

 

سه تن از دوستان در چادرگاه ماندند. سه تن دیگر در ساعت 5 بامداد راهی بالا شدند. آنها چندین چکاد فرعی را بر روی بخشاب پیمایش کردند. دست به سنگ های فراوان همراه با برف گاهی سفت را پشت سر گذاشتند. آنها تا جایی پیش رفتند که هنوز دو چکاد فرعی دیگر تا چکاد اصلی پیش روی آن ها بود. آن ها از سر کمی وقت از بلندای نزدیک به 3500 متری بازگشتند. پس از رسیدن به چادرگاه ، چادرها برچیده شد. دو سواری پیش گفته در روستای فرسش چشم به راه ما بودند. همگی در ساعت 16 این روستا را پشت سر گذاشته راهی اصفهان شدیم.

AddThis Social Bookmark Button

ویدیو کلیپ

جهت نمایش ویدیو کلیپ بر روی عکس زیر کلیک کنید:

You Tube

تماس با ما

آدرس : اصفهان - صندوق پستی 1573-81465

تلفن : 09138787177

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نمابر : 33861277 - 031

Telegramکانال رسمی تلگرام گروه کوهنوردی چکاد اصفهان 

 

پلهای ارتباطی