گروه کوهنوردی چکاد اصفهان

گروه کوهنوردی چکاد اصفهان - تاسیس 1367
 • کوهنوردی

   

  بطور کلی ورزش و علی الخصوص ورزش کوهنوردی میتواند پلی باشد به سوی موفقیت ، موفقیتی که ما آن را در کوهنوردی اینگونه تعریف میکنیم : صبر و استقامت در برابر شرایط سخت و ناملایمات پیش رو ، کمک به یکدیگر در راستای رسیدن به هدفی مشترک.

  برنامه کوهنوردیImage   کانال تلگرامImage

 • گروه کوهنوردی چکاد اصفهان

   

  اين گروه ، داراي مجوز رسمي از فدراسيون كوهنوردي ايران ميباشد . در حال حاضر 70 نفر عضو رسمی و 5 نفر عضو پویا ( براساس آیین نامه طرح پویا ) دارد و تعداد بيشتري از کوهنوردان با توجه به آيين نامه داخلی به صورت ميهمان با گروه کار مي كنند . مطابق با اساسنامه پس از تأسيس گروه ، امور جاري گروه توسط هيئت مديره وقت اداره مي شود.

  برنامه کوهنوردیImage   کانال تلگرامImage

چکاد اصفهان

گزارش برنامه پل خواب به رندان

طبقه بندی رشته: گزارش برنامه

<<بنام خدا>>

گزارش برنامه پل خواب به رندان

 

سرپرست برنامه  :  ناصر فوقانی

تاریخ اجرا  :  19 لغایت 21 دیماه 96

شرکت کنندگان اعضاء :

اعضا  : ناصر فوقانی (سرپرست) ، هادی فوقانی (سرقدم) ، محسن فوقانی ، پرویز سلیمانی ، سعید مستأجران

غیر اعضا  : علی جباری

گزارش نویس : سعید مستأجران

عکاس :  محسن فوقانی ، سعید مستأجران

معرفی  :

بخشاب توچال به پل خواب در جهت شرق به غرب امتداد دارد که معروفترین قله های آن شاه نشین، بازارک ، لوارک ، سرلت ، سیاه سنگ و منار می باشد. بعد از آن با کاهش تدریجی ارتفاع به منطقه پل خواب میرسد. پیمایش این بخشاب قبلاً در برنامه گروه تدوین شده که قسمتی از آن در برنامه اول پیمایش شده و قسمت دوم آن از جهت عکس(غرب به شرق) به شرح زیر به اجرا در آمد.

شرح گزارش :

پس از دو هفته در انتظار هوای خوب و کاهش خطر بهمن پنج شنبه 19 دیماه 96 از اصفهان ترمینال صفه به اتفاق دو نفر دیگران از دوستان به سمت کرج حرکت می کنیم. یک نفر از دوستان از شهرکرد و یک نفر دیگر از همنوردان از تهران و نفر دیگر از کرج گرد هم آمده اند و بدین ترتیب تیم 6 نفره ما صبح جمعه توسط دو دستگاه تاکسی از ترمینال کرج به سمت جاده چالوس و منطقه پل خواب حرکت کردیم. مبدأ حرکت روستای مورود واقع در منطقه پل خواب است در ابتدای ورود به محدوده پل خواب درست مقابل تابلوی مصالح ساختمانی نادری، پل فلزی در سمت راست روی رودخانه قرار دارد. با عبور از این پل وارد جاده آسفالت میشویم این جاده فرعی به طول حدود 5 کیلومتر در نهایت به روستای مورود ختم میشود. روستای مورود به ارتفاع 2200 متر در این فصل خالی از سکنه است و فقط دو نفر نگهبان در آن حضور دارند. حدود 200متر نرسیده به روستا در کنار یک اتاقک صبحانه میخوریم و ساعت 9:15 در سمت جنوب حرکت کرده و با گذر از یک زمین فوتبال که پوشیده از برف است به سمت گردنه روبه رو و بالاسر روستا حرکت می کنیم. هوا آفتابی و شرایط پایداری برف نیز مناسب است با این حال در انتخاب مسیر مناسب با شیب کمتر و جلوگیری از خطر مواجه شدن با بهمن سعی خود را می کنیم. ساعت 11:15 به خط الرأس میرسیم و در در جهت شرق به سمت قله فرعی نرسیده به قله منار مسیر را در پیش میگیریم. در ادامه متوجه حضور تیم کوهنوردی چکاوک البرز میشویم که زودتر از ما در منطقه حضور پیدا کردند و از یالی نزدیکتر به روستا حرکت کرده اند. با ادامه مسیر روی خط الرأس دیگر نیازی به برف کوبی نداریم و از مسیر برف کوبی شده توسط کوهنوردان گروه چکاوک استفاده می کنیم. همچنان در جهت شرق ادامه مسیر داده و ساعت 15:00 به قله فرعی نرسیده به قله منار میرسیم. هوا نیمه ابری شده و وزش باد شدت میگیرد. قله آزاد کوه درجهت شمال و قلل ناز و کهار در جهت غرب چشم انداز زیبایی به منطقه داده است. با نزدیک شدن به قله منار تصمیم به شب مانی بعد از صعود قله را داریم که در ادامه متوجه میشویم تصمیم مناسبی نبوده و ساعت 17:00 قله منار به ارتفاع 3560 متر را صعود کرده و حدود 40 متر پایین از قله اقدام به برپایی دو تخته چادر می کنیم. شدت وزش باد، غروب خورشید، خستگی و سرد شدن ناگهانی هوا، همه موارد عواملی هستند که عجله ما را در نصب چادر دوچندان می کند که متاسفانه باعث شکستگی یکی از دیرک ها در هنگام نصب چادر می شود به هر شکل چادر 4 دیرکه را با 3 دیرک برپا می کنیم . برای مهار چادر از بند اضافه، گلنگ و باتوم استفاده می کنیم و 4 نفر داخل آن جا میگیریم. ارتفاع و مساحت چادر برای 4 نفر کافی نیست و به سختی مشغول انجام کارهایمان میشویم. وزش باد  نیز تا صبح ادامه داشت. بدن هایمان را به انواع و اقسام اشکال هندسی در آورده و مثلاً تا صبح میخوابیم. در مقابل چادر دو نفره به خوبی برپا است و دوستانمان پس از ضیافت شام به استراحت می پردازند.

ساعت 5:00 صبح شنبه 21 دیماه 96 بیدار میشویم  صبحانه میخوریم و بعد از جمع آوری چادرها مسیر را به سمت قله سنگان ( 3سنگ) در پیش میگیریم. ساعتی جلو میرویم هوا سرد است و تازیانه های باد نیز بر شدت آن می افزاید. هدف برنامه صعود قله سیاه سنگ و ادامه بخشاب به سمت قله سرلت و فرود از یال مناسب بین این دو قله جهت رسیدن به روستای رندان است ولی به دلیل خرابی یکی از چادرها و نیاز به شب مانی دوم در ارتفاع حداقل 3000 متر و افزایش شدت باد طبق پیش بینی هواشناسی و در آخر با توجه به این مورد که در خوش بینانه ترین حالت نمیتوان از این نقطه تا روستای رندان را بدون شب مانی طی کرد تصمیم به بازگشت از همان مسیر صعود  را  میگیریم. ساعت 12:30 به روستای مورود میرسیم و نهار میخوریم سپس توسط دو دستگاه سواری به کرج و سپس به اصفهان برمیگردیم.

AddThis Social Bookmark Button

ویدیو کلیپ

جهت نمایش ویدیو کلیپ بر روی عکس زیر کلیک کنید:

You Tube

تماس با ما

آدرس : اصفهان - صندوق پستی 1573-81465

تلفن : 09138787177

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نمابر : 33861277 - 031

Telegramکانال رسمی تلگرام گروه کوهنوردی چکاد اصفهان 

 

پلهای ارتباطی