گروه کوهنوردی چکاد اصفهان

گروه کوهنوردی چکاد اصفهان - تاسیس 1367
 • کوهنوردی

   

  بطور کلی ورزش و علی الخصوص ورزش کوهنوردی میتواند پلی باشد به سوی موفقیت ، موفقیتی که ما آن را در کوهنوردی اینگونه تعریف میکنیم : صبر و استقامت در برابر شرایط سخت و ناملایمات پیش رو ، کمک به یکدیگر در راستای رسیدن به هدفی مشترک.

  برنامه کوهنوردیImage   کانال تلگرامImage

 • گروه کوهنوردی چکاد اصفهان

   

  اين گروه ، داراي مجوز رسمي از فدراسيون كوهنوردي ايران ميباشد . در حال حاضر 70 نفر عضو رسمی و 5 نفر عضو پویا ( براساس آیین نامه طرح پویا ) دارد و تعداد بيشتري از کوهنوردان با توجه به آيين نامه داخلی به صورت ميهمان با گروه کار مي كنند . مطابق با اساسنامه پس از تأسيس گروه ، امور جاري گروه توسط هيئت مديره وقت اداره مي شود.

  برنامه کوهنوردیImage   کانال تلگرامImage

چکاد اصفهان

گزارش برنامه پیمایش بخشاب دالانکوه به انالوجه

طبقه بندی رشته: گزارش برنامه

<<بنام خدا>>

گزارش برنامة پیمایش بخشاب دالانکوه به انالوجه

سرپرست  :  لیلا نصر

تاریخ برنامه  :  21 مهرماه 96

گزارش نویش  :  آمن رستمیان

اعضای شرکت کننده  :  هادی فوقانی ، امیرعباس مصلحی ، لیلا نصر ، محبوبه شایان ، آمن رستمیان

شرح برنامه :

ساعت 20 پنجشنبه 20 مهرماه 96 با ماشین شخصی جناب آقای مصلحی به سمت پناهگاه دالانکوه راهی شدیم . برای پیدا کردن جاده خاکی پناهگاه از سمت اصفهان بعد از گذشتن از 63 کیلومتر از تیران تابلوی الیگودرز 115 را می بینیم ، حال اولین دور برگردان را دور زده به سمت اصفهان بعد از 500 متر سمت راست جادة خاکی با تابلوی محیط زیست ما را به پناهگاه دالانکوه می رساند. برای استفاده از پناهگاه مجهز دالانکوه با مسئول آنجا آقای عابدی با شمارة 09139315970 از قبل هماهنگ شده بود.

ساعت 21:45 دقیقه به پناهگاه رسیدیم و 4 نفر از میهمانان گروه هم از قبل منتظر ما بودند . بعد از استقرار و شام استراحت شبانه ، گروه ساعت 5:15 دقیقه صبح جمعه 21 مهرماه 96 صعود قلة مادرشاه(دالانکوه) را آغاز کردیم . سرقدم هادی فوقانی مسئول فنی محبوبه شایان و ثبت عکس با آقای مصلحی بود . پاکوب ضعیفی در سمت شرق قله ما را به آخرین محل دسترسی آب یعنی چشمه پیازی می رساند که در این فصل آب کمی دارد . فرصت مناسبی برای صبحانه بین ساعات 7:15 تا 7:45 دقیقه می باشد. در ادامه مسیر در شروع دست به سنگ ها به دلیل نیاز به سرعت بیشتر برای پیمودن مسیر از میهمانان خداحافظی کرده در ساعت 9:25 دقیقه تیم 5 نفری چکاد اصفهان روی دالانکوه رسیدیم . ده دقیقه استراحت و عکس یادگاری و بعد حرکت روی خط الرأس به سمت غرب و دیدن مناظر زیبا از کوههای جنوبی و دریاچة سد زاینده رود در سمت جنوب و جنوب شرقی.

با یک استراحت 15 دقیقه ای در ساعت 10:45 دقیقه در نهایت ساعت 11:30 به آخرین قله فرعی در امتداد مسیر رسیدیم ، حال در سمت شمال پرتگاه های عمیق در روبرو درّه چال گاو و بهترین مسیر آن است که به سمت چپ خود یعنی خط الرأس جنوبی از شیب سنگی ارتفاع کم کنیم و وارد درّه نشویم . در پایین شیب پاکوب خوبی درّه را دور می زند و ما را در ساعت 13:45 به دشت چال گاو میرساند. ارتفاع نزدیک 3000 متر است . چشمه چال گاو هم نزدیک است ، ولی فرصتی برای استراحت و برداشت آب نداریم . مستقیم از یال شرقی صعود قله انالوجه را آغاز می کنیم. دو استراحت چند دقیقه ای در ساعات 14 و 15 داشته و در نهایت ساعت 16 در ارتفاع 3500 متری زیر شیب سنگی انالوجه و بالای یال جنوبی آن هستیم که به درخواست و صلاحدید 3 نفر از گروه آنجا مانده و هادی فوقانی و لیلا نصر بدون وقفه ادامه مسیر می دهند. این دو نفر در ساعت 17:10 به چکاد انالوجه میرسند تا این برنامة سنگین در روزهای کوتاه پاییزی به اتمام برسد. با هماهنگی بین افراد تیم در حالی که هوا تاریک شده است از یال جنوبی فرود آمده و در پای چشمه کُرد بلاغ برای صرف ناهار و شام در ساعت 18:30 تا 19 توقف کرده، سپس پیاده روی به سمت روستای انالوجه را آغاز میکنیم. زمان رسیدن به روستا و اتمام این پیمایش 16 ساعته و لذت بخش ساعت 21 است. با راهنمایی اهالی روستا با یک ماشین سواری به سمت داران و سپس پناهگاه دالانکوه برمیگردیم. در راه برگشت نیز برای پیدا کردن جادة خاکی پناهگاه کمی بعد از تابلوی تیران 65 کیلومتر میتوان جادة خاکی و تابلوی محیط زیست و مرغداری را پیدا کرد . ساعت از 21:30 گذشته است که به محل پارک ماشین میرسیم و بلافاصله به سمت اصفهان راه می افتیم.

 

با تشکر از آقایان فوقانی و مصلحی عزیز ، این سفر در ساعت 23:35 با رسیدن به اصفهان به پایان رسید ، این برنامه به خاطرات موفق گروه کوهنوردی چکاد اصفهان اضافه میشود.

AddThis Social Bookmark Button

ویدیو کلیپ

جهت نمایش ویدیو کلیپ بر روی عکس زیر کلیک کنید:

You Tube

تماس با ما

آدرس : اصفهان - صندوق پستی 1573-81465

تلفن : 09138787177

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نمابر : 33861277 - 031

Telegramکانال رسمی تلگرام گروه کوهنوردی چکاد اصفهان 

 

پلهای ارتباطی