گروه کوهنوردی چکاد اصفهان

گروه کوهنوردی چکاد اصفهان - تاسیس 1367
 • کوهنوردی

   

  بطور کلی ورزش و علی الخصوص ورزش کوهنوردی میتواند پلی باشد به سوی موفقیت ، موفقیتی که ما آن را در کوهنوردی اینگونه تعریف میکنیم : صبر و استقامت در برابر شرایط سخت و ناملایمات پیش رو ، کمک به یکدیگر در راستای رسیدن به هدفی مشترک.

  برنامه کوهنوردیImage   کانال تلگرامImage

 • گروه کوهنوردی چکاد اصفهان

   

  اين گروه ، داراي مجوز رسمي از فدراسيون كوهنوردي ايران ميباشد . در حال حاضر 70 نفر عضو رسمی و 5 نفر عضو پویا ( براساس آیین نامه طرح پویا ) دارد و تعداد بيشتري از کوهنوردان با توجه به آيين نامه داخلی به صورت ميهمان با گروه کار مي كنند . مطابق با اساسنامه پس از تأسيس گروه ، امور جاري گروه توسط هيئت مديره وقت اداره مي شود.

  برنامه کوهنوردیImage   کانال تلگرامImage

چکاد اصفهان

گزارش برنامه صعـود قله قلعه ماران

طبقه بندی رشته: گزارش برنامه

<<بنام خدا>>

گـزارش برنـامه صعـود قله قلعـه مـاران

 

سرپرست  :  جواد مستاجران

گزارش :  آمن رستمیان

تاریخ اجرا  : 6  لغایت 9 مهر ماه 96

تعداد کل شرکت کنندگان :  34 نفر

اعضاء  :  جواد مستاجران ، حمیدرضا مهر علی ، آمن رستمیان ، لیلی نصر ، بهنام موسوی ، پرویز سلیمانی ، حسن تاج الدین.

میهمانان شرکت کننده  :

مهشید عبادی ، مجید گلزار ، یاسمین کیانی ، پرنیان یاوری ، مسعود رهبری ، امیر حسین رهبری ، سنا امینی ، عادل آزاد ، الهام اریمی ، پریسا تاج الدین ، سید محسن حسینی ، محمد باقر ادیب ، فرانک سلیمانی ، ایمان سلیمانی ، جمیله هاشمیان ، ملیحه هاشمیان ، علی رحمتی ، احسان لطیفانی ، مریم مظاهری ، پریسا بدری پور ، احسان امین جواهری ، ابراهیم رضایی ، احسان پویا ، علی رحمتی ، الناز بازدار ، رسول کمالی ، علی پورمند.

 

شرح گزارش  :

 پنج شنبه شب مورخ 6 مهرماه 96 دوستان هم گروهی چکاو به همراهی میهمانان در ساعت 20:30 با یک دستگاه اتوبوس اسکانیا باز عزم سفر کرده از مسیر جاده قم به دامغان رهسپار دیار گنبد کاووس گردیدیم . توفقی چند بین راه در ساعت 24 در قم و 5:15 صبح در دامغان و 9:40 صبح روز جمعه در آزاد شهر داشتیم . از زیباییهای مسیر صبحدمی بود که جاده از بلندای کوه وارد دامنه های شمالی و پربارش خود می شد ابرهایی که پشت بلندای کوه منتظر ما بودند و چنان که به ایشان پیوستیم با رطوبت مه و باران پذیرای ما شده آغاز گر لحظات خوش سفر در استان گلستان بودند.

 اولین بخش سفر بازدید آبشار شیر آباد در نظر گرفته شده بود که مسیر آن از آزاد شهر به سمت شاهرود و سپس روستای خان بینی و از آنجا تابلو مسیر آبشار شیر آباد مشخص شده است . ساعت 10:30 به پارکینگ آبشار رسیدیم هنوز کمی باران می آمد . به علت بارندگی شب قبل مسیر پاکوب و سنگ فرش تا آبشار لغزنده بود. در ساعت 12 گروه پس از دیدن و عکس یادگاری با آبشار عزم بازگشت نمود . لازم به توضیح است آبشار شیر آباد شامل طبقات مختلفی است که با توجه به زمان کم و لغزنده و گل آلود بودن مسیر قسمت پایانی آن باز دید شده و طبق برنامه برای شرکت در مراسم سالگرد در گذشت همسر همنورد گرامی آقای مراد اسکندریان رهسپار گنبد شدیم و ساعت 13:30 رستورانی که خانواده آن مرحوم منتظر ما بودند رسیدیم . ضمن عرض تسلیت مجدد به خانواده مرحومه و با تشکر از میهمانان نوازی گرم ایشان ساعت 14:30 بعد از صرف نهار فرصتی برای بازدید از اثر تاریخی و زیبای برج گنبد کاووس دست داد که بازید از ساعت 15 تا 17 طول کشید . ساعت 17:30 برای ادای احترام گروه به خانه آقای اسکندریان رفته و چه بسیار مراسمی در خور و به واقع یاد بود خالصانه و به دور از قیل و قال برای ایشان تدارک دیده شده بود . نزدیکان زندگینامه و سپس فرزندانشان اشعاری در مدح جایگاه مادر خویش در جان و جسمشان خواندند و در پایان استاد رضایی طرف از گروه چکاد با صدای خوش خود پایان بخش دیدار ما از خانواده ایشان شدند.

 ساعت 18:30 خداحافظی کرده پای در راه نهادیم . ما عاشق طبیعتیم به سوی طبیعت برویم.

 دوباره به آزاد شهر آمادیم و این بار به سمت رامیان سپس روستای شش آب و در آخر روستای پا قلعه که جاده ای آسفالت و کوهستانی دارد در جنگلهای زیبای اولنگ خدا را سپاس علی رغم خیس  بودن جاده اتوبوس تا روستا آمد. الان ساعت 20:30 جمعه شب است . در حیاط مدرسه ای چادرها برپا نموده  و شبی را سپری می کنیم.

صبح روز شنبه 8 مهرماه 96 است ساعت 7:45 گروه آماده حرکت و فرصتی مناسب برای معارفه است و سپس راه می افتیم هوا بسیار مطبوع و آفتابی است سرقدم پرویز سلیمانی عقب دار آمن رستمیان سرپرست و مسئول فنی جواد مستاجران و جناب آقای کیان سرپرست هیات کوهنوردی شهرستان گنبد نیز راهنمای ما هستند .

 از روستای پا قلعه کوه قلعه مارون و در سمت جنوب غربی با ترکیبی از کشت زار و چمن زار و جنگل و صخره و دیواره دیده می شود . در اوایل راه چشمه آبی هست که می بایست آب مورد نیاز را از همین جا برداشت و همراه برد .

بعد از گذشتن از مزارع و وارد شدن به جنگل شیب هم بیشتر شده در برخی جاها درگیری کمی با سنگ داریم . چشم اندازها بسیار زیباست و قسمتی از مسیر پاکوب از بالای پرتگاهی عظیم می گذرد .

ساعت 11:15 در بالای دیواره ها و بالاتر از جنگل به کلبه ای و چشمه ای با آب محدود و گل آلود می رسیم .

تعدادی ازدوستان آنجا می مانند و بقیه ادامه مسیر می دهیم مناظر پاییزی در پیش روست با صدها رنگ و گله اسبهای وحشی در چمن زارها

ساعت 12:15 به قله قلعه ماران رسیدیم بعد از کمی استراحت و عکس یادگاری عزم بازگشت کرده ساعت 13:30 به کنار کلبه رسیده تا ساعت 14 فرصت برای صرف نهار و سپس برگشت از همان مسیر رفت تا روستای پا قلعه

وقتی به روستا برگشتیم هوا هنوز روشن بود با یک نیسان و دوبار رفت و برگشت برای شب ما دوم راهی تفرجگاه پشمکی می شویم که حدود 4 کیلومتر از روستا فاصله دارد و جاده آن خاکی است تا بار دوم که همه گروه به آنجا برسند . هوا نیز کاملاً تاریک شده بود 2 سال پیش که گروه به اینجا آمده بود چشم آبی داشته ولی اکنون چشم کاملاً تخریب شده و محیط هم آلوده به زباله گردشگران است .

سرپرست برنامه برای گروه آب آشامیدنی را خریداری کرده و تقسیم می کند .اینجا هوا از روستا خنک تر است و شب هنگام گله های شغال زوزه کشان اطرافمان پرسه می زنند.

روز یکشنبه 8 مهرماه 96 ساعت 8:45 صبح به منظور صرفه جویی در وقت گروه پیاده به سمت روستا می رود و کوله ها با نیسان آورده می شود .

 ساعت 10:30 حرکت به سمت اصفهان از جاده کویری و توقف برای شام در جندق از ساعت 20:15 تا 21 .

جلسه پیشنهادات نیز در اتوبوس برگزار می شود . ساعت 2 بامداد دوشنبه به اصفهان رسیده برنامه ای با خاطرات زیبای فراوان به همت و همنوردان عزیز به پایان می رسد .

 

 با تشکر از همنورد عزیز و سرپرست آقای جواد مستاجران 

AddThis Social Bookmark Button

ویدیو کلیپ

جهت نمایش ویدیو کلیپ بر روی عکس زیر کلیک کنید:

You Tube

تماس با ما

آدرس : اصفهان - صندوق پستی 1573-81465

تلفن : 09138787177

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نمابر : 33861277 - 031

Telegramکانال رسمی تلگرام گروه کوهنوردی چکاد اصفهان 

 

پلهای ارتباطی