گروه کوهنوردی چکاد اصفهان

گروه کوهنوردی چکاد اصفهان - تاسیس 1367
 • کوهنوردی

   

  بطور کلی ورزش و علی الخصوص ورزش کوهنوردی میتواند پلی باشد به سوی موفقیت ، موفقیتی که ما آن را در کوهنوردی اینگونه تعریف میکنیم : صبر و استقامت در برابر شرایط سخت و ناملایمات پیش رو ، کمک به یکدیگر در راستای رسیدن به هدفی مشترک.

  برنامه کوهنوردیImage   کانال تلگرامImage

 • گروه کوهنوردی چکاد اصفهان

   

  اين گروه ، داراي مجوز رسمي از فدراسيون كوهنوردي ايران ميباشد . در حال حاضر 70 نفر عضو رسمی و 5 نفر عضو پویا ( براساس آیین نامه طرح پویا ) دارد و تعداد بيشتري از کوهنوردان با توجه به آيين نامه داخلی به صورت ميهمان با گروه کار مي كنند . مطابق با اساسنامه پس از تأسيس گروه ، امور جاري گروه توسط هيئت مديره وقت اداره مي شود.

  برنامه کوهنوردیImage   کانال تلگرامImage

چکاد اصفهان

گزارش برنامه برم مور زرد به سرقلعه

طبقه بندی رشته: گزارش برنامه

<<بنام خدا >>

گزارش برنامه برم مور زرد به سرقلعه

سرپرست  :  جواد مستاجران

گزارش نویس  :  ناصر فوقانی

راهنما  :  کوروش بلالی پور

تاریخ اجرا  :  10 تا 14 فروردین 97

شرکت کنندگان  :  جواد مستاجران ، ناصر فوقانی ، احمد حلاجی ، پرویز سلیمانی ، محسن فوقانی ، احسان لطفیانی

معرفی منطقه  : 

برم مورزرد و برم شورنگ دورنگ دو دریاچه دیدنی در استان کهکیلویه و بویر احمد هستند که قبلا در برنامه های گروه از انها بازدید شده است.هدف این برنامه پیمایش مسیر حاشیه رودخانه زرین دوتو بود که بعد از دریاچه شرنگ دورنگ شروع میشود و در انتها به رودخانه بزرگ خرسان می ریزد.طول این رودخانه حدود 30کیلومتر است و در برنامه ما طی تقریبا 2.5روز طی شد . در بعضی جاها راه پاکوب در دو طرف رودخانه وجود دارد و در برخی نقاط باید به آب زد که زیاد دشوار نیست.روستاهای چندی در اطراف رودخانه وجود دارند که پل روی رودخانه دسترسی به آنها را امکان پذیر میکند.در بعضی نقاط حاشیه رودخانه جاده خاکی راه دستیآبی به روستاها را میسر میکند.در محل تلاقی رودخانه فرعی به رودخانه خرسان جاده وجود ندارد.حدود  500متر در جهت خلاف جریان آب خرسان اگر پیش برویم به دره فرعی سرسبز ولی بدون آب که به موازات دره رودخانه زرین دوتو کشیده شده است میرسیم و آنرا بالا میرویم تا در ارتفاع 1800متری به روستای کیمه سفلی میرسیم که جاده دارد.این جاده خاکی بعد از حدود 1ساعت با نیسان به روستای بردپهن میرسد واز آنجا به بعد جاده آسفالت میشود.از کیمه بطرف مورزرد هم جاده کشیده شده است.

چگونگی اجرای برنامه  :

تیم 7 نفره ما 5 شنبه شب را در کنار پل قدیمی پاتاوه سپری میکنیم . صبح جمعه 10 فروردین ماه 97 با کرایه 2 سواری پاتاوه را بطرف روستای پوله ترک میکنیم . بعد از حدود 2 ساعت و طی 70 کیلومتر به روستای پوله میرسیم. صبحانه میخوریم و در ساعت 9:15 روستای پوله به ارتفاع 1460متر را ترک کرده و وارد تنگ پوله میشویم . در ساعت 15:45به بخشآب کوه چشمه ریزک در ارتفاع 2850متر میرسیم و از همانجا فرود میرویم . در ساعت 18 در کنار دریاچه مورزرد به بلندای 2200متر شب مانی میکنیم.

شنبه 11 فروردین ماه 97  :

ساعت 7 بیداری و7:45 حرکت . قبل از رسیدن به دریاچه دوم ، نیم ساعتی را برای صبحانه توقف میکنیم و در ساعت 10 به دریاچه زیبای شرنگ دورنگ میرسیم . یک ساعتی را در کنار این دریاچه که بزرگتر از برم مورزرد است سپری میکنیم و تنی به آب سرد آن میزنیم . این دریاچه بر خلاف اولی سرریز ندارد و انتهای ان بسته است، ولی بعد از حدود 45 دقیقه طی مسیر پاکوب پایین دست دریاچه به سرچشمه آب رودخانه زرین دوتو میرسیم و در کنار همین آب راه خود را پی میگیریم . در ساعت 17:30در ارتفاع 1760متری کنار رودخانه شب مانی میکنیم.

یکشنبه 12 فروردین ماه 97  :

ساعت 7:45 صبح حرکت . در همان ساعات اولیه حرکت چند آبشار زیبا که در مسیر رودخانه تشکیل شده اند را میبینیم . ساعت14به روستای کوچک باغ انجیرک در سمت راست رودخانه میرسیم و 1 ساعت برای نهار توقف میکنیم . ادامه مسیر همچنان در امتداد رودخانه پیش میرود . ساعت 18 به روستای دال میرسیم و کمی بعد از روستا ، محل شب مانی ما در کنار رودخانه است . مسیر امروز نسبت به روز قبل دشوارتر و به آب زدن بیشتری داشت.

دوشنبه 13 فروردین ماه 97  :

ساعت 7:45 حرکت میکنیم . راههای بزرو تراورسی بالادست رودخانه مشکل مینماید و مجبور میشویم بیشتر به آب بزنیم و سرانجام در ساعت 13به رودخانه خرسان میرسیم که ارتفاع سنج بلندای 1000 متر را نشان میدهد . کمی استراحت میکنیم . در ساعت 14از آب رودخانه فرعی گذشته و بر خلاف جریان رودخانه خرسان کمی پیش میرویم تا به دره فرعی سمت راست میرسیم و حدود 800متر ارتفاع میگیریم تا در ساعت 18:30 به روستای کیمه سفلی میرسیم . این دره واین روستا آب ندارد . آنها آب را با نیسان از روستای بردپهن می آورند . شب را در روستای کیمه میمانیم.

سه شنبه 14 فروردین ماه 97  :

بعد از صرف صبحانه در ساعت 8:30 با نیسان راه خاکی بطرف روستای بردپهن را در پیش گرفته،9:30 به بردپهن رسیدیم و سپس جاده اسفالت بطرف سرقلعه و لردگان را طی کرده ، در ساعت 11 به لردگان رسیدیم و از آنجا راهی اصفهان و شهرکرد شدیم.

AddThis Social Bookmark Button

ویدیو کلیپ

جهت نمایش ویدیو کلیپ بر روی عکس زیر کلیک کنید:

You Tube

تماس با ما

آدرس : اصفهان - صندوق پستی 1573-81465

تلفن : 09138787177

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نمابر : 33861277 - 031

Telegramکانال رسمی تلگرام گروه کوهنوردی چکاد اصفهان 

 

پلهای ارتباطی