گروه کوهنوردی چکاد اصفهان

گروه کوهنوردی چکاد اصفهان - تاسیس 1367
 • کوهنوردی

   

  بطور کلی ورزش و علی الخصوص ورزش کوهنوردی میتواند پلی باشد به سوی موفقیت ، موفقیتی که ما آن را در کوهنوردی اینگونه تعریف میکنیم : صبر و استقامت در برابر شرایط سخت و ناملایمات پیش رو ، کمک به یکدیگر در راستای رسیدن به هدفی مشترک.

  برنامه کوهنوردیImage   کانال تلگرامImage

 • گروه کوهنوردی چکاد اصفهان

   

  اين گروه ، داراي مجوز رسمي از فدراسيون كوهنوردي ايران ميباشد . در حال حاضر 70 نفر عضو رسمی و 5 نفر عضو پویا ( براساس آیین نامه طرح پویا ) دارد و تعداد بيشتري از کوهنوردان با توجه به آيين نامه داخلی به صورت ميهمان با گروه کار مي كنند . مطابق با اساسنامه پس از تأسيس گروه ، امور جاري گروه توسط هيئت مديره وقت اداره مي شود.

  برنامه کوهنوردیImage   کانال تلگرامImage

چکاد اصفهان

گزارش برنامه پیمایش حاشیه زاینده رود

طبقه بندی رشته: گزارش برنامه

( بنام اوکه زینت زبانها بنام اوست)

گزارش برنامه پیمایش حاشیه زاینده رود

( هوره به سامان)

سرپرست برنامه  :  مهناز امیری

تاریخ اجرا  :  12 آبانماه 96

مدت زمان صعود  :  یک روزه

منطقه  :  سامان

گزارش نویس  :  مهناز امیری

شرکت کنند گان در برنامه  :

اعضا  : محمود روحانی (راهنما) ، کیهان زرین نقش ، مهناز امیری (سرپرست) ، جواد مستاجران (مسئول فنی) ، مهرانگیز اقبالی (مسئول فنی) ، نسرین جعفرزاده (سرقدم) ، احمد شیروانی (عقب دار) ، احمد دوانیان ، علیرضا پاشا زاده ، معصومه ایرانپور.

میهمانان  :  علی شهیری ، شیوا شهیری ، زهرا زارعی ، فاطمه  فرحانپور ، شادی شیروانی ، کوروش مانی اصفهانی ، نیلوفر گلچین ، پارمیدا دوانیان ، غزل دوانیان ، نرگس ایازی ، سلیمانی ، مهناز دارویی ، مهسا غفوری ، سمیرا اصفهانی ، محمد علی دایی زاده ، کاوه نجف پور ، محمد رضا برقعیان ، بنت الهدی رحیمی ، ستاره زارعی ، امیرحسین روحانی ، میکائیل دایی زاده ، صدیقه فوقانی

موقعیت جغرافیایی  :

شهرستان سامان  :  یکی از شهرهای استان چهار محال و بختیاری است . این شهرستان در فاصله 22 کیلو متری شمال شرقی شهرکرد قراردارد . سامان به دلیل قرار گرفتن درحاشیه زایتده رود از زمینه مناسبی برای کشاورزی ، باغداری وجذب گردشگری برخوردار است .

روستای هوره  :  روستای کوهستانی مرکز بخش زاینده رود درشهرستان سامان و در 11 کیلومتری شمال شهر سامان و در فاصله 50 کیلومتری از شهرکرد مرکز استان چهار محال و بختیاری قراردارد این روستا از شمال غربی به کوه اوزون محدود میشود و ارتفاع روستای هوره ازسطح دریا 1900 متر و آب و هوای آن درفصول بهار ، تابستان و پاییز مطبوع و در زمستان سرد وخشک است . رودخانه زاینده رود درشرق این روستا جریان دارد.

وجه تسمیه نام روستا  :  پیشینه تاریخی روستای هوره به 700 سال پیش مربوط می شود و به روایت منابع محلی، یکی ازخوانین قشقایی بنام ولی خان این روستا را بنا نهاده . هور به معنی پیشروی آب در بیشه یا خشکی است و یکی از روایت ها در مورد وجه تسمیه روستا این است که آب رودخانه زاینده رود روی زمین ها به حالت باتلاق مانند پخش می شود و به این محل هوره گفته اند و یا به نقلی هور بمعنی آفتاب یا خوشید و هوره یعنی محل آفتاب رو یا آفتاب گیر.

مسیر دستیابی به روستای هوره  :  نجف آباد ، تیران ، رضوانشهر ، آبپونه ، صادق آباد ، یا سه چای ، روستای هوره.

مسیرپیمایش  :  روستای هوره ، عبور از پل هوره ، روستای چم کاکا ، روستای چم چنگ ، چشمه چم چنگ

گزارش اجراي برنامه  :

در ساعت 6:15 دقیقه صبح روز جمعه مورخ 12 آبانماه 96 اعضا ی تیم 32 نفره با دو دستگاه مینی بوس ، اصفهان را به مقصد شهرستان سامان ترک کردیم . صبحانه در پارک شهر تیران دورهمی صرف کرده و درساعت 9 و 15 دقیقه صبح به روستای هوره رسیدیم . پس از پیاده شد و عبور از پل تاریخی هوره حدود 15 دقیقه  بسمت حاشیه رودخانه حرکت کرده در مکانی مناسب درکنار رود خانه جلسه معارفه را برگزارکردیم . ابتدا آقای روحانی خلاصه ای درخصوص پیشینه و موقعیت جغرافیایی روستای هوره و جاذبه های گردشگری صحبت کردند و سپس معارفه و تقسیم مسئولیت های گروه انجام گر فت ، راهنمای گروه آقای روحانی ، سرقدم خانم جعفر زاده ، عقب دار آقای شیروانی مسئولین فنی خانم اقبالی و آقای جواد مستاجران اعلام شد . سپس پیمایش را از این روستا به سمت روستای چم کاکا در پیش گرفتیم . مناظر مسیرمان چونان زیبا و خیره کننده بود که با تمام وجودمان غرق و مدهوش تماشای این تابلوی هزار نقش پاییزی شدیم ، عبور از لابلای شاخه ها و فضای زیبا و چشم نواز درختان سپیدار ، بید و گردو ... ، حس و حال خوبی به ما داده بود. درطی مسیر ، دقایقی را به ثبت لحظات شیرین و به یاد ماندنی در کنار هم بودن را بار دیگر تجربه کردیم و با خلق تصاویری زیبا ، آن را نه تنها در صفحه دوربینهایمان بلکه در ذهنمان تیز نقش و ثبت می کنیم . تا برای همیشه لذت ماندگاریش بر وجود مان تصویر خاطر انگیز ی حک کند. .

بعد از چند ساعت پیمایش و عبور از روستای چم کاکا در ساعت 13 و 20 دقیقه در حوالی روستای چم چنگ جهت صرف ناهار درمکانی خوش منظر درسایه سار درختان سپیدار ، بید و گردو و... که مشرف بر جریان رودخانه بود توقف کردیم وناهار راصرف ، و در میانه ی حضور شادیها ، فریادها ، خنده ها ، چای آتیشی خوشمزه ای نوش جان کرده و برای بار دیگر لحظا ت زیبا و دل پذیری را خلق میکنیم . در ساعت 14 و 35 دقیقه پیمایش را ادامه دادیم . هر چقدر جلوتر میرفتیم مناظر رویایی تر و چشم نوازتر میشود و پاییز دل پذیر ، کهکشانی از برگهای رنگارنگ زیر پایمان گسترانده بود و انگار بارش برگهای سفید ، نارنجی ، قرمز و سبز به استقبال ما آمده بود تا دغدغه های زندگی را ساعاتی به فراموشی بسپاریم . درساعت 17 و12 دقیقه به چشمه ای درحوالی روستای چم چنگ و در انتهای پیمایش ما نمودار میشود که ما را به جاده اصلی میرساند . و در ساعت 17و 30 دقیقه طبق قرار ، ماشین ها در منطقه تعیین شده حاضر شده و سوار میشویم و روستای چم چنگ را به مقصد اصفهان ترک میکنیم . و همگی در کمال سلامت در ساعت 18 به اصفهان رسیدیم.

 

به امید فتح بلند ترین قله های انسانیت

AddThis Social Bookmark Button

ویدیو کلیپ

جهت نمایش ویدیو کلیپ بر روی عکس زیر کلیک کنید:

You Tube

تماس با ما

آدرس : اصفهان - صندوق پستی 1573-81465

تلفن : 09138787177

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نمابر : 33861277 - 031

Telegramکانال رسمی تلگرام گروه کوهنوردی چکاد اصفهان 

 

پلهای ارتباطی