گروه کوهنوردی چکاد اصفهان

گروه کوهنوردی چکاد اصفهان - تاسیس 1367
 • کوهنوردی

   

  بطور کلی ورزش و علی الخصوص ورزش کوهنوردی میتواند پلی باشد به سوی موفقیت ، موفقیتی که ما آن را در کوهنوردی اینگونه تعریف میکنیم : صبر و استقامت در برابر شرایط سخت و ناملایمات پیش رو ، کمک به یکدیگر در راستای رسیدن به هدفی مشترک.

  برنامه کوهنوردیImage   کانال تلگرامImage

 • گروه کوهنوردی چکاد اصفهان

   

  اين گروه ، داراي مجوز رسمي از فدراسيون كوهنوردي ايران ميباشد . در حال حاضر 70 نفر عضو رسمی و 5 نفر عضو پویا ( براساس آیین نامه طرح پویا ) دارد و تعداد بيشتري از کوهنوردان با توجه به آيين نامه داخلی به صورت ميهمان با گروه کار مي كنند . مطابق با اساسنامه پس از تأسيس گروه ، امور جاري گروه توسط هيئت مديره وقت اداره مي شود.

  برنامه کوهنوردیImage   کانال تلگرامImage

چکاد اصفهان

صعود قله گر سیاه

طبقه بندی رشته: گزارش برنامه

بنام او زینت زبانها بنام اوست

( قله گر سیاه جایگزین برنامه قله کرکس )

عنوان برنامه  :  صعود قله گر سیاه

سرپرست  : کمال موسوی

تاریخ اجرا  :  29 اردیبهشت 96

مدت اجرا  :  یک روزه

گزارش نویس  :  مهناز امیری

تعداد  شرکت کننده دربرنامه  :  16 نفر

اعضای شرکت کننده  :  7 نفر

اسامی اعضا  :  کمال موسوی ، امیر عباس مصلحی ، سعید مستاجران ، مهرانگیر اقبالی ، مهناز امیری ، احمد حلاجی ، مهرداد شهبازی.

اسامی مهمانان  :  صدیقه فوقانی ، معصومه عالی زاده ، سارا متقی ، دایی حسن قدیری ، حافظ پاکدامن ، پاییز فرهادی ، محمد حسین عسگری ، عماد علیخانی ، ادریس حیدر نژاد

معرفی کوهستان کرکس:

کوهستان کرکس، بخشی از نیمه شمالی رشته کوههای مرکزی ایران است و پهنه اي به وسعت3400 کيلومترمربع را زير پوشش قرار داده است که در جهت شمال غربي - جنوب شرقي در شهرستانهای نطنز و کاشان واقع در استان اصفهان امتداد يافته است .دامنه های شمالی آن در شهرستان کاشان و دامنه های جنوبی آن در شهرستان نطنز امتداد یافته است . کرکس، بلندترین قلۀ کوهستان کرکس، در شمال اصفهان و جنوب غربی شهر نطنز ، شرق شهرستان برخوار و میمه و غرب شهرستان اردستان واقع شده است .

اسامی قله‌های این منطقه عبارت‌اند از  :

1-کرکس ۳۸۹۵ متر

2-شاهین ۳۸۰۰ متر

3-کرگز ۳۵۸۸ متر

4-غلبه شاه ۳۴۹۳ متر

5-لالیوان ۳۳۵۰ متر

6-پنجه علی ۳۲۲۵ متر

7-ارشد ۳۱۹۹ متر

8-قلعه تایین ۲۷۰۰  متر

9-کمرسیاه ۳۶۳۰ متر

10-زیرپل ۳۶۳۰ متر

11-هشاش ۳۲۱۰ متر

12-ریزنده ۲۹۸۰ متر

13-کش قبله ۲۶۰۰ متر

14-کوه کلنگ

15-گرسیاه  حدودتقریبی 3700  متر

مسیرهای صعود قله کرکس  :

·       مسیرجنوبی(کشه)

·       مسیر شمالی ( اوره)

·       مسیرشمالشرقی(طامه )

·       مسیر شمال غربی ( بیدهند)

 

مسیر شمالی ( اوره )  : جبهه ی شمالی که آغاز حرکت آن از روستای اوره است و پس از 45 دقیقه حرکت به مسیر دو راهی می رسید. اگر از سمت راست که همان مسیر تخت اوخان است حرکت کنید پس از عبور از دره ای بسیار دیدنی با دیواره های بسیار بلند به مدت 1 ساعت و سی دقیقه از یک خط الراس به سمت کاسه کرکس و چشمه کرکس سرازیر می شوید. بعد از 3 ساعت و سی دقیقه راهپیمایی وعبور از خط الراس از زیر کاسه به سمت قله حرکت کنید. فاصله تا قله حدود 6 ساعت است. مسیر دیگری نیزاز این جبهه وجود دارد. از گور آباد بعد از 45 دقیقه خاکی به دو راهی می رسید به سمت چپ از مسیر رودخانه و آب حرکت کنید. بعد از 1 ساعت حرکت از مسیر آب و دره به دو آب می رسید. از هر دو مسیر آب می توان به قله صعود کرد . فاصله ی گور آباد تا قله از این مسیر حدود 6 ساعت می باشد . این دو مسیر از زیباترین مسیر های کوه نوردی رشته کوه کرکس می باشند.

موقعیت جغرافیایی قله گرسیاه  :  این قله باارتفاع تقریبی 3700 متر سمت غرب قله کرکس واقع شده . که روی این قله به وضح قله و بخشاب کرکس  قابل مشاهده است.

وجه تسمیه کوه گرسیاه  :  گر به زبان لری به معنی سنگ میباشد که این قله صخره ای بود رنگ آن تیره کمی مایل به سیاه بود ه و شاید به همین دلیل این قله به را سنگ سیاه  امیدند.

مسیر دستیابی به این قله :  شمال شهرستان نطنز روستای اوره امام زاده گورآباد (به طرف جنوب غربی) به مدت یک ساعت جاده خاکی را طی کرده تابه دو راهی رسیده مسیر سمت راست - دره فرعی (وینگ).

شرح اجرای برنامه:

قابل ذکر است اجرای این برنامه بنابه صلاح دید سرپرست (آقایکمال  موسوی) که درجلسه گروه  اعلام کرده بود بنابه موقعیت محل ، شرایط زمانی و ترکیب تیم ، صعود به دو قله کرکس و گرسیاه قرا رشد که اجرا شود.

که در نهایت با توجه به کمبود  وقت ، تصمیم گرفته شد که ازصعود به قله کرکس صرف نظر و فقط قله گرسیاه صعود شود.

ساعت 5:30 صبح روز جمعه 29 اردیبهشت 96  با توجه به قرار قبلی 16 نفر از دوستان همنورد بایک دستگاه مینی بوس از اصفهان به مقصد شهرستان نطنز حرکت کردیم . درساعت 7:30 به شهرستان نطنز رسیدیم و پس عبور از روستای اوره درساعت 8:20 به امام زاده گورآباد رسیدیم.  قابل ذکر است جلسه معارفه درمینی بوس برگزار و مسئولیت ها مشخص شد . آقایان سعید مستاجرای و احمد حلاجی بترتیب به عنوان سرقدم وعقب انتخاب شدند و ساعت 8:25 حرکت را به سمت جنوب غربی آغاز کرده و درحدود یک ساعتی پیمایش ، به یک دوراهی رسیده و مسیر سمت راست را که به دره ای فرعی معروف به وینگ  بود درپی گرفتیم . .مسیر این  دره تا زیر یخچال فصلی زیر گردنه کوه گرسیاه ، پر آب و پوشیده شده بود از گیاهانی چون ریواس ، بومادران و پونه کوهی که عطر آن فضای دره را اکنده کرده بود. پس از ساعتی پیمایش درساعت 9:30 در زیر سایه سار درختان گردو ، صبحانه را میل کرده و ساعت 10 حرکت به طرف قله را از سر گرفتیم . درمسیر به صخره های برخورد کردیم که بعلت تماس با آب ذوب شده از یخچال در بعضی نقاط لیز و نیاز به رعایت نکات ایمنی بود . پس از دو ساعت پیمایش بتدریج شیب دره افزایش یافته و حرکت را کندتر نمود. که 4 نفر از دوستان همنورد زیر یخچال فصلی به دلیل نداشتن آمادگی جسمانی مجبور به بازگشت شدند.

دراینجا بود که سرپرست تصمیم گرفتند با توجه شرایط زمانی، و فرصت کم ، ازصعود قله کرکس صرف نظرکنند . در ادامه، سوار بر شیب نسبتا  تند ی که روی یخچال قرار داشت شده و ما را به گردنه کوه رساند . درساعت 14:30 پرچم چکاد بربام قله گر سیاه برافراشته شد . پس از دقایقی استراحت و ثبت لحظات شیرین یک روز خاطره انگیز و بیاد ماندنی ، درساعت 14:50 فرود بسمت دره ی زیبای وینگ را آغاز کردیم . درساعت 16:30 عصرناهار درکنارصدای دل انگیز نهر آب و در فضای معطر گیاهان کوهی دره صرف نمودیم . قابل ذکر است درحین برگشت هوا کمی ابری و بارانی شد درساعت 19:30 به امام زاده گور آباد رسیدیم . ساعت 19:45 به طرف اصفهان حرکت نموده و در ساعت 22:50 شب به اصفهان رسیدیم.

 

جلسه انتقادات وپیشنهادات  درمینی بوس برگزار شد. کلیه دوستان از اینکه روزی خوب ومفرح را درکنار هم گذراندند  ابراز رضایت نمود ند . وپیشنهاد اجرای برنامه درزمان بیشتر به مدت یک روز و نیم را داشتند.

AddThis Social Bookmark Button

ویدیو کلیپ

جهت نمایش ویدیو کلیپ بر روی عکس زیر کلیک کنید:

You Tube

تماس با ما

آدرس : اصفهان - صندوق پستی 1573-81465

تلفن : 09138787177

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نمابر : 33861277 - 031

Telegramکانال رسمی تلگرام گروه کوهنوردی چکاد اصفهان 

 

پلهای ارتباطی