گروه کوهنوردی چکاد اصفهان

گروه کوهنوردی چکاد اصفهان - تاسیس 1367
 • کوهنوردی

   

  بطور کلی ورزش و علی الخصوص ورزش کوهنوردی میتواند پلی باشد به سوی موفقیت ، موفقیتی که ما آن را در کوهنوردی اینگونه تعریف میکنیم : صبر و استقامت در برابر شرایط سخت و ناملایمات پیش رو ، کمک به یکدیگر در راستای رسیدن به هدفی مشترک.

  برنامه کوهنوردیImage   کانال تلگرامImage

 • گروه کوهنوردی چکاد اصفهان

   

  اين گروه ، داراي مجوز رسمي از فدراسيون كوهنوردي ايران ميباشد . در حال حاضر 70 نفر عضو رسمی و 5 نفر عضو پویا ( براساس آیین نامه طرح پویا ) دارد و تعداد بيشتري از کوهنوردان با توجه به آيين نامه داخلی به صورت ميهمان با گروه کار مي كنند . مطابق با اساسنامه پس از تأسيس گروه ، امور جاري گروه توسط هيئت مديره وقت اداره مي شود.

  برنامه کوهنوردیImage   کانال تلگرامImage

چکاد اصفهان

صعود قله دره کله

طبقه بندی رشته: گزارش برنامه

<< به نام آنکه کوه ها را نیایشگه نیک سیرتان قرار داد >>

گزارش برنامه دره کله

سرپرست برنامه : منوچهر نصر

تاریخ اجرا : 1394/10/25

گزارش نویس : صدیقه فوقانی

حاضرین در برنامه :منوچهر نصر ، امیرعباس مصلحی ، دکتر پاشازاده ، مهری اقبالی ، شهنوش عبادت ، همایون مینوئی ، صدیقه فوقانی ، خانم عباسی ، آقای جمال زاده و محسن فقیه زاده

معرفی منطقه :

کوهستان عربستان که بنام قله اش کوهستان دره کله نامیده میشود آخرین پیش رویهای زاگرس از طرف غرب در استان اصفهان میباشد . کوهستان عربستان با وسعت 550 کیلومتر در جوار جاده اصلی اصفهان  میمه  دلیجان میباشد . مبدا صعود قله روستای حسن رباط میباشد . برای رسیدن به روستا فاصله 100 کیلومتر از اصفهان تا میمه را طی میکنیم ، نرسیده به میمه از وزوان میگذریم . ابتدای شهر میمه زیرگذری وجود دارد که این زیر گذر مسیر را به سمت شرق و جاده میمه  لای بید هدایت میکند . با دیدن تابلو ی اذان AZAN  مسیر را ادامه میدهیم . پس از رسیدن به اذان به سمت چپ پیچیده سمت روستای حسن رباط میرویم . فاصله میمه با حسن رباط حدود 36 کیلومتر است .

گزارش برنامه :

 

صبح جمعه ساعت 5:50 از دروازه تهران با دودستگاه سواری شخصی آقایان مصلحی و پاشازاده به مقصد میمه حرکت میکنیم . در فلکه دانشگاه صنعتی آقای منوچهر نصر با سواری شخصی خویش بما محلحق شدند و همگی عازم میمه میشویم . در بین راه کنار پارک و پمپ بنزین توقف کرده و صبحانه خورده و مجدد ادامه مسیر میدهیم . ابتدای شهر میمه با استفاده از زیر گذر سمت روستای اذان و سپس حسن رباط میرویم . ساعت 8:15 در کنار حسن رباط سواری ها را پارک کرده و پیاده میشویم . پس از تعویض لباسها و پوشیدن گتر و برگزاری جلسه معارفه ساعت 8:40 به راه می افتیم . قله دره کله در سمت جنوب غرب با سنگ چین بزرگ روی آن بخوبی دیده میشود . دشت وسیعی مقابلمان است که در بعضی قسمتها پوشیده از برف کمی است . تا رسیدن به ابتدای یال یکساعت زمان میبرد . میتوان از یال سمت چپ به سمت قله رفت ولی ما برای اینکه پیمایش مسیر طولانی تری داشته باشیم ، از روی خط الراس به قله میرویم ، آسمان نسبتا صاف و با ابرهای پراکنده و بسیار زیبا ، شیبها وخط الراس پوشیده از برف . هر از گاهی باد نسبتا سردی میوزد . در طول مسیر جاهایی عمق برف بیشتر میشود  و تا بالای زانو در برف میرویم . در مجموع هوا خوب و منظر بسیار زیبای زمستانی دل و دیده ما را به شوق می آورد . ساعت 14 به قله رسیدیم . نیم ساعتی به تماشای مناظر اطراف و عکاسی و خوردن ناهار مختصر و مفیده پرداخته . ساعت 14:30 به سمت پائین حرکت کردیم . مسیر فرود متفاوت از مسیر صعود انتخاب شد . مستقیما از یالی که به سمت کف دره ادامه می یابد و برف زیادی هم دارد پائیم می آئیم . در انتهای دره پس از طی کردن دشت وسیع ساعت 17 به محل قبرستان و کنار سواریها میرسیم . دقایقی صرف استراحت و برگزاری جلسه انتقادات و پیشنهادات شد . همگی از سرپرست و دوستانی که با خودروهای شخصی خویش آمده بودند و موجب سهولت رفت و برگشت و کاهش هزینه افرا شد تشکر کردند . از اینکه روز خوبی را در کنار همدیگر در طبیعت زیبا سپری کرده اند ابراز رضایت کردند . ساعت 17:45 عازم اصفهان شدیم و ساعت 20 رسیدیم به اصفهان . 

AddThis Social Bookmark Button

ویدیو کلیپ

جهت نمایش ویدیو کلیپ بر روی عکس زیر کلیک کنید:

You Tube

تماس با ما

آدرس : اصفهان - صندوق پستی 1573-81465

تلفن : 09138787177

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نمابر : 33861277 - 031

Telegramکانال رسمی تلگرام گروه کوهنوردی چکاد اصفهان 

 

پلهای ارتباطی