گروه کوهنوردی چکاد اصفهان

گروه کوهنوردی چکاد اصفهان - تاسیس 1367
 • کوهنوردی

   

  بطور کلی ورزش و علی الخصوص ورزش کوهنوردی میتواند پلی باشد به سوی موفقیت ، موفقیتی که ما آن را در کوهنوردی اینگونه تعریف میکنیم : صبر و استقامت در برابر شرایط سخت و ناملایمات پیش رو ، کمک به یکدیگر در راستای رسیدن به هدفی مشترک.

  برنامه کوهنوردیImage   کانال تلگرامImage

 • گروه کوهنوردی چکاد اصفهان

   

  اين گروه ، داراي مجوز رسمي از فدراسيون كوهنوردي ايران ميباشد . در حال حاضر 70 نفر عضو رسمی و 5 نفر عضو پویا ( براساس آیین نامه طرح پویا ) دارد و تعداد بيشتري از کوهنوردان با توجه به آيين نامه داخلی به صورت ميهمان با گروه کار مي كنند . مطابق با اساسنامه پس از تأسيس گروه ، امور جاري گروه توسط هيئت مديره وقت اداره مي شود.

  برنامه کوهنوردیImage   کانال تلگرامImage

چکاد اصفهان

دوچرخه سواری

طبقه بندی رشته: گزارش برنامه

<< بنام خدا >>

دوچرخه سواری

محل اجرا  :  کلهرود - سرمرق

تاریخ اجرا  :  5 خرداد 1396

سرپرست  :  احمد شیروانی

تعداد نفرات  :  11 نفر

اعضاء  :  احمد شیروانی ، حمیدرضا امیری ، لیلا نصر

مهمان  :  سعید شاهسنایی ، سجاد شاهسنایی ، مجید اسماعیلی ، اندیشه شجره ، آمن رستمیان ، ناصر عرفانی نیا ، محمود ابراهیمی ، قدرت اله بهزادی

وسیله نقلیه  :  سواری و نیسان جهت حمل دوچرخه

گزارش نویس  :  لیلا نصر

مشخصات منطقه  :

روستای کلهرود یکی از روستاهای استان اصفهان در فاصله ۹۰ کیلومتری شمال اصفهان و دامنه کوه کرکس و در شهرستان شاهین شهر و میمه قراردارد.

روستای کلهرود تا حدود ۱۵ سال قبل از توابع شهرستان نطنز بود. این روستا یکی از روستاهای نمونه گردشگری است که با دارا بودن چند اثر تاریخی زیبا مانند حمام کلهرود ، مسجد حاجی ، خانه تاریخی برومند و جاذبه های طبیعی زیبا به خصوص غار کلهرود در سال های اخیر مورد توجه مردم و خصوصا هیئت های کوهنوردی قرار گرفته است.

روستای کلهرود شامل چهار محله به نام های کلهرود- توکلر- سربیشه و قلعه می باشد. و یک رودخانه فصلی در وسط آبادی قرار دارد که به ندرت پر آب است. آب و هوای کلهرود در پائیز و زمستان بسیار سرد و در بهار و تابستان خنک و مطبوع است. کلهرود از دو طرف شرقی و غربی در یک دره و در دامنه کوه واقع شده و وجود باغ های زیاد در روستا منظره زیبائی را به وجود آورده است . در اطراف روستا باغ ها و قنات های فراوانی وجود دارد که یکی از معروف ترین آن ها قنات و مزرعه خدایاره است.

 

سرمرق جایگاهی ییلاقی دویست ساله بادرودیهاست . مسیر رفتن به سرمرق از روستای یحیی آباد طرقرود عبور می کند . سرمرق در دوقرن اخیر نسل اندر نسل دست کم در طول 4 ماه فصل گرما در اختیار دامداران بادرودی قرار دارد . حتی در این جایگاه کودکانی از این سرزمین که به علت بعد مسافت و راه ناهموار ، توان نرسیدن به پزشک را نداشتند در دامنه کوهی از سرمرق بخاک آرمیده اند. منطقه ای که بواسطه مرغزار سرسبزش به سر مرق مشهور است دارای مکان تقدسی بنام پل حلال وحرام است که اهالی را بدان اعتقادی دیرینه است .روزگارانی در این مرغزار بالغ بر 23 خانوار گله دار بادرودی را گذران زندگی بود. چندسالی است که عدم حمایت متولیان مسئول، بی مهری غریبی بر سر دامداران بادرودی در این دیار سایه انداخته وآب چشمه ساران سرمرق توسط عده ای کشاورز روستای سُه به تاراج می رود

 بنا بر گفته عشایرِ ساکن، از طرف سازمان محیط زیست محدودیت هایی بر آنان اعمال می گردد که شامل تعداد محدود سکنه و زمان محدود اقامت در آن منطقه می باشد.

 

شرح برنامه  :

 

جمعه پنجم خرداد ماه ساعت 6:00 صبح در محل دروازه تهران، با حضور همرکابان و بارگیری دوچرخه ها بوسیله وانت مزدای آقای یزدخواستی و دو دستگاه سواری ، ساعت حدود 7:00  به سمت مقصد حرکت و وارد جاده قدیم نطنز بعد از پمپ بنزین شده ، دوراهی را بسمت چپ ادامه می دهیم تا به روستای کلهرود برسیم . 7:45 در زیر درخت گردو با لباس نوی بهاری اش، بساط صبحانه گسترده، آفتاب، چنان پهنه افکند که ظهری سوزان را رقم می زد. 8:50 با رعایت ایمنی کامل ، به سمت سرمرق که واقع در غرب کرکس می باشد ، راه در رکاب شدیم . وانت نیز در قفا همراهیمان می نمود ، شیبی خفته را در پیش گرفته و گاه شیب نچندان خفته ، بر تنوع مسیر می افزود . حشرات غول پیکرِ ملخ سان چون بولدوزر از میان جاده عبور و طنین جیر جیر شان سکوت را در هم می شکست. به مزرعه و یا باغی مملو از درختان گردو و بادام می رسیم شیبِ سمت راست را ادامه داده و پس از گذرِ شیبی محسوس تر( در ساعت 12:00) بهشتی رویت می شود بی بدیل ، چادر و گله های گوسفند عشایر، درختان قد برافراشته بر فرشی با زمینه سبز رنگ، سیراب از چشمه سارِ زلال با نسیمی خوش  بوم نقاشی را می ماند با نام سرمرق معروف به گوسفند سرا، هوای خوش و دلچسب ما را بر آن داشت که صرف ناهار و استراحتی چند را در آن مرتع به انجام رسانیم . عشایر مهربان دلی پر خون داشتند چرا که تعداد نفرات و مدت  قامتشان توسط مسئولین محیط زیست محدود شده بود و مشکلاتی را برایشان به ارمغان آورده بودند. پس از خرید کشک و قارای عشایر در ساعت 15:30 ره سوی بازگشت کشیده و تمام آن 16.5 کیلومتر را زیر انوار خورشید بی هیچ زحمتی در رکاب زدن، پس از یک ساعت و نیم (17:00)به جایگاه صبح بازگشتیم. قصد بازدید از مجتمع گردشگری کلهرود در سر پروراندیم اما بعلت کمبود گردشگر در ایام هفته و به صرفه نبودن هزینه ها با درب های بسته روبرو شدیم و پس از برگزاری جلسه انتقاد و  پیشنهادات به سمت اصفهان رو نهادیم  و در ساعت 19 در محل دروازه تهران با بدرود همنوردانِ همرکاب ، برنامه را با سرانجامی خوش ، پایان داده .

AddThis Social Bookmark Button

ویدیو کلیپ

جهت نمایش ویدیو کلیپ بر روی عکس زیر کلیک کنید:

You Tube

تماس با ما

آدرس : اصفهان - صندوق پستی 1573-81465

تلفن : 09138787177

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نمابر : 33861277 - 031

Telegramکانال رسمی تلگرام گروه کوهنوردی چکاد اصفهان 

 

پلهای ارتباطی