گروه کوهنوردی چکاد اصفهان

گروه کوهنوردی چکاد اصفهان - تاسیس 1367
 • کوهنوردی

   

  بطور کلی ورزش و علی الخصوص ورزش کوهنوردی میتواند پلی باشد به سوی موفقیت ، موفقیتی که ما آن را در کوهنوردی اینگونه تعریف میکنیم : صبر و استقامت در برابر شرایط سخت و ناملایمات پیش رو ، کمک به یکدیگر در راستای رسیدن به هدفی مشترک.

  برنامه کوهنوردیImage   کانال تلگرامImage

 • گروه کوهنوردی چکاد اصفهان

   

  اين گروه ، داراي مجوز رسمي از فدراسيون كوهنوردي ايران ميباشد . در حال حاضر 70 نفر عضو رسمی و 5 نفر عضو پویا ( براساس آیین نامه طرح پویا ) دارد و تعداد بيشتري از کوهنوردان با توجه به آيين نامه داخلی به صورت ميهمان با گروه کار مي كنند . مطابق با اساسنامه پس از تأسيس گروه ، امور جاري گروه توسط هيئت مديره وقت اداره مي شود.

  برنامه کوهنوردیImage   کانال تلگرامImage

چکاد اصفهان

گزارش پیمایش دره راگه

طبقه بندی رشته: گزارش برنامه

<< بنام خدا >>

گزارش پیمایش دره راگه

سرپرست  :  امير عباس مصلحي

گزارش نویس  :  شهنوش عبادت

مسئول مالي  :  سعيد مستاجران

تعداد اعضا  :  9 نفر

تعداد مهمانان  :  7 نفر

تعداد كل شركت كنندگان  :  16 نفر

اعضاء حاضر در برنامه  :

امير عباس مصلحي ، منصور خجسته ، منوچهر نصر ، علي مينويي ، حميد مهرعلي ، سعيد مستاجران ، جواد مستاجران ، پروانه لقايي و شهنوش عبادت

دیگر حاضرین در برنامه  :

علي پورمند ، بابك صراف ، ستاره بذرافشان ، پگاه لقايي ، فاطمه مستاجران ، سارا متقي ، پرويز مستاجران

تاریخ اجرا  :  10 الی 12 فروردين 96

مدت اجرا  :  دو و نیم روز

 

مشخصات منطقه  :  دره راگه در كوير اطراف شهر معروف رفسنجان دره اي به طول 20 كيلومتر و عمق 18 تا 100 متر وجود دارد كه منظره فوق العاده زيبا را به وجود آورده . وجود ستون هايي با ارتفاع 100 متر از وي‍‍ژگي هاي منحصر به فرد دره راگه مي باشد . مخروط هاي نوك تيز و كله قندي ، ستون ها و ستونك هاي فرسايشي كه ارتفاع آن در برخي نقاط به 100 متر ميرسد از جمله زيبايي هاي اين دره مي باشد . نكته جالب توجه جاري بودن رودخانه گيودري در عمق اين دره مي باشد . مقدار آب اين رودخانه بستگي به بارندگي هاي فصلي دارد . گاه پر آب و گاه نيز آب كمي در آن جاري است . براي عبور از اين رود خانه اگر پر آب باشد نياز به رعايت مسائل ايمني و دانش عبور از رودخانه و آب هاي خروشان هست چون مي تواند بسيار خطرناك باشد . (لازم به ذكر است داشتن كلاه كوهنوردي ، طناب ، كفش مناسب و بي سيم الزامي مي باشد).

آدرس دره راگه  :  از كرمان نرسيده به پل كمربندي رفسنجان با استفاده از دور برگردان به سمت كرمان دور ميزنيم . بعد از عبور از روستاي ناصريه (500 متر ) به يك خروجي آسفالته در سمت راست مي رسيم . سپس به تابلوي شركت كندوان ميرسيم از اينجا جاده خاكي را ادامه مي دهيم تا دره مشخص شود .

روستاي ميمند  :  روستاي صخره اي و دستكند ميمند واقع در شهرستان شهر بابك از استان كرمان مي باشد . گويا اين روستا از فوران آتشفشان خاموش آبدر به وجود آمده و قدمت چند هزار ساله دارد .داخل خانه هاي ميمند را لايه اي قيرمانند پوشانده كه اين لايه از چربي چوب و مواد غذايي كه داخل خانه ها درست مي شده به وجود آمده . جنس اين بنا از آهك و سيليس مي باشد . اين روستا داراي 20 خانوار سكنه است .

دود كش هاي جن  :  دودكش هاي جن در روستاي زيبا و كوهستاني مسينان واقع شده . وجه تسميه آن ستون هاي سنگي عمودي است كه در اثر فوران آتش فشان خاموش آبدر به وجود آمده .جنس اين بناي طبيعي ديدني از آهك وسيليس مي باشد . مسينان داراي خط الراسي است كه سه قله خورين ، گنبد وار و مساحيم را شامل مي شود . قله اصلي مساحيم با ارتفاع تقريبي 3100 متر ،جبهه شمالي روستاي مسينان ،جبهه جنوبي روستاي آبدر ، فصل صعود ارديبهشت و خرداد مي باشد.

غار ايوب  :  اين غار از غارهاي استان كرمان بر روي كوه ايوب در جنوب شرقي روستاي دهج در شهرستان شهر بابك قرار دارد . منشا اين غار از گدازه هاي آتش فشان است ، دهانه بسيار بزرگ با 60 متر طول و 80 متر ارتفاع مي باشد . بزرگترين دهانه غار و بزرگترين غار آذرين در ايران مي باشد  و بيشتر شبيه اشكفتي در دل كوه است . مسير دستيابي به غار ايوب جاده شهر بابك به جوزم ، دو راهي به سمت روستاي دهج و از دهج به سمت غار ايوب .

شرح برنامه  :

برنامه دره راگه دومين برنامه از برنامه هاي بهار 96 گروه چكاد مي باشد . طبق هماهنگي هاي به عمل آمده در روز 10فروردین 96 در ساعت 16 از فلكه احمد آباد اول خيابان جي با ميني بوس آقاي رحيمي با تعداد 16 نفر و سرپرستي آقاي مصلحي برنامه گروه آغاز گرديد . مسير طولاني است و گفتني هاي همسفران فراوان . مسيرمان با گپ و گفت هاي خودماني و گاه بذله گويي و شرح خاطرات همسفران همراه با خنده و شور و نشاط مخصوص هر نفر در محيطي كاملا دوستانه و با صفا سپري گشت. بعد از گذشت از شهرستان هاي نايين و يزد در ساعت 30 دقيقه بامداد به شهرستان رفسنجان رسيديم با توافق همه دوستان در امامزاده اي كه داراي مكان هايي جهت اسكان مسافران بود مستقر شديم و شب اول در محيطي گرم و دوستانه به صبح رسيد.

11 فروردين 96  :

ساعت 6 صبح بيدار باش ، بعد از جمع آوري وسايل و صرف صبحانه بر سر سفره مهر از رفسنجان حركت كرده با هماهنگي هاي آقاي مصلحي با آقاي نخعي راهنماي منطقه درروستاي ناصريه كه توسط آقاي روحاني معرفي شده بودند0به سمت دره راگه حركت كرديم . پس از طي مسافتي با ميني بوس آقاي رنگ آور وآقاي نادري و خانواده هايشان به ما پيوستند ، پذيرايي گرم و صميمانه اي توسط آقاي نادري ازگروه مابه عمل آمد. با گپ و گفتي كوتاه با ايشان ، گروه 16 نفره ما ساعت 10 صبح پيمايش دره راگه را آغاز كرد. دره اي بسيار زيبا كه شرح آن در قسمت قبلي داده شد . در ابتدا با رعايت نكات ايمني و با همكاري صميمانه دوستان و راهنمايي هاي مسئولانه سرپرست همگي به سلامت از رودخانه گذر كرديم . مسير پيمايش در كنار رودخانه و گذر از لابه لاي درختان و صخره هاي شني و سنگي بسيار لذت بخش بود . مسير بسيار زيبا و متنوع و با صفا مي باشد . گهگاه با حمايت و استفاده از طناب براي عبور از صخره ها و مناطق صعب العبور طي مسير كرديم . در ساعت 12 ظهر ناهار در كنار رودخانه زيباي گيودري صرف شد . در ساعت 12:45 پيمايش را ادامه داديم. در مسير گاه از رودخانه عبور ميكرديم . هوا آفتابي گاه ابر همراه با نسيم بهاري ، لحظات بسيار هيجان انگيز و خاطره سازي را برايمان رقم مي زد (كل مسير دره راگه 20 كيلومتر ميباشد ،كه به علت بارندگيهاي سنگين چندروز اخير در اين منطقه و جاري شدن آب بيشتر در رودخانه و همچنين احتمال هواي ابري و بارندگي در بعد ازظهر كه ميتوانست ايجاد خطر كند به صلاحديد سرپرست برنامه ، حدود 5 كيلومتر از مسير را پيموديم) . ساعت 15 از منطقه راگه خارج شديم . (لازم به ذكر است آقاي صادق زاده راهنماي گردشگري اكوتوريسم منطقه راگه ميباشند، ايشان درحال توسعه دادن امكانات بيشتر براي گردشگران منطقه مي باشند ، شماره آقاي صادق زاده 09131936912).

حركت در جاده به سمت كرمان - سيرجان ، جهت رسيدن به روستاي تاريخي ميمند . روستايي جذاب و ديدني كه شرح آن در قسمت قبلي داده شده است . با توافق دوستان و صلاح ديد سرپرست در پايين روستا ، مكاني جهت شب ماني در نظر گرفته شد . شبي ديگر در كنار دوستان و هوايي بهاري ، آسماني پر ستاره و صاف ، صفا و صميميت مثال زدني ياران همنورد شبي به ياد ماندني را براي همه رقم زد .

12 فروردين 96  :

ساعت 5:45 بيدار باش ،پس از صرف صبحانه در هواي مطبوع بهاري ،جمع آوري وسايل و همراه شدن آقاي رنگ آور و خانواده در ساعت 7:53 از ميمند حركت به سمت شهر بابك جهت ديدار از روستاي زيباي مسينان و محلي ديدني به نام دود كش هاي جن كه باز در قسمت قبلي به شرح آن پرداختيم .مسير حركت درجاده از روستاي ميمند تا روستاي مسينان از توابع شهر بابك بسيار ديدني ، درختان پر شكوفه بهاري ، كوه هاي پر برف اطراف ، رودخانه پر آب و هواي مطبوع بهاري بسيار فرح بخش بود . در اين روستا  با همراهي راهنماي گردشگري اكو توريسم شهر بابك (آقاي مسعود محمودي ) در ساعت 9:30 از روستاي مسينان پيمايش آغاز شد . روستاي مسينان بسيار زيبا و داراي درختان شكوفه و چشم انداز كوه هاي برفي بود .پس از حدود 40 دقيقه طي مسير از لا به لاي درختان و عبور از صخره ها و سنگ هايي كه از ذوب برف كوه هاي منطقه خيس و نمناك بود به دود كش هاي جن رسيديم ( با اشكال جالب و متنوع كه از صخره هاي آهكي به وجود آمده بود ). آقاي خجسته لطف كردند با چاي آتشي دل چسبي از همه پذيرايي كردند . ساعت  11:30از روستاي مسينان به سمت غار ايوب در جاده شهر بابك حركت كرديم . از جاده شهر بابك به سمت جوزم دو راهي به سمت روستاي دهج به سمت غار ايوب حركت كرديم . حدود 45 دقيقه حركت در شيب ما را به دهانه غار ايوب مي رساند . ساعت 15 حركت كرديم ، 15:45 به دهانه غار رسيديم (غاري ديدني كه شرح آن در قسمت قبل داده شد) . پس از باز ديد از غار در ساعت 16 از غار جدا شديم . باد شديدي وزيدن گرفت ، سوار بر وسيله نقليه به سمت مسير برگشت روانه شديم . ساعت 20 به شهرستان يزد رسيده پس از صرف شام به طرف اصفهان حركت كرديم لحظه خداحافظي نزديك مي شد و اتمام اين سفر به ياد ماندني برايمان دشوار . ساعت 2 بامداد به اصفهان رسيديم .

 

به اميد روزهاي سرشار از شادي و داشتن برنامه هاي پر بار اين چنيني در گروه چكاد. 

AddThis Social Bookmark Button

ویدیو کلیپ

جهت نمایش ویدیو کلیپ بر روی عکس زیر کلیک کنید:

You Tube

تماس با ما

آدرس : اصفهان - صندوق پستی 1573-81465

تلفن : 09138787177

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نمابر : 33861277 - 031

Telegramکانال رسمی تلگرام گروه کوهنوردی چکاد اصفهان 

 

پلهای ارتباطی