گروه کوهنوردی چکاد اصفهان

گروه کوهنوردی چکاد اصفهان - تاسیس 1367
 • کوهنوردی

   

  بطور کلی ورزش و علی الخصوص ورزش کوهنوردی میتواند پلی باشد به سوی موفقیت ، موفقیتی که ما آن را در کوهنوردی اینگونه تعریف میکنیم : صبر و استقامت در برابر شرایط سخت و ناملایمات پیش رو ، کمک به یکدیگر در راستای رسیدن به هدفی مشترک.

  برنامه کوهنوردیImage   کانال تلگرامImage

 • گروه کوهنوردی چکاد اصفهان

   

  اين گروه ، داراي مجوز رسمي از فدراسيون كوهنوردي ايران ميباشد . در حال حاضر 70 نفر عضو رسمی و 5 نفر عضو پویا ( براساس آیین نامه طرح پویا ) دارد و تعداد بيشتري از کوهنوردان با توجه به آيين نامه داخلی به صورت ميهمان با گروه کار مي كنند . مطابق با اساسنامه پس از تأسيس گروه ، امور جاري گروه توسط هيئت مديره وقت اداره مي شود.

  برنامه کوهنوردیImage   کانال تلگرامImage

چکاد اصفهان

گزارش برنامه گود دو باغ

طبقه بندی رشته: گزارش برنامه

<< بنام خدا >>

گزارش برنامه گود دو باغ

تاریخ اجرا  :  12 و13 اسفند 1395

سرپرست  :  محمود روحانی

مسئول فنی  :  مهدی میرشاه کرمی

گزارش نویس  :  بهنامموسوی

شرکت کنندگان  :

 اعضا  :  هادی فوقانی ، ناصر فوقانی ، زهرا اکبرشاهی ، محمود روحانی ، منصور خجسته ، مهدی میر شاه کرمی ، حمید مهرعلی ، رضا دانش ، محمد روحانی ، علی صرامی ، بهنام موسوی ، مهناز امیری. 

میهمانان  :  صدیقه فوقانی ، ستاره زارعی ، قدرت الله بهزادی ، حسین عسکری ، امیرحسین روحانی.
شرح اجرایی برنامه  :

 صبح روز پنجشنبه تیم 17 نفره با یک دستگاه مینی بوس دربستی ساعت 6:45 اصفهان را به سمت مقصد ترک نموده.7:30 در سگزی صبحانه صرف نموده. در مسیر شهر انارک 1ساعت و 10 دقیقه به دلیل خرابی مینی بوس معطل شده. با عبور از انارک 26 کیلومتر مانده به روستای الله آباد تقاطع را دور زده و به جاده قدیم انارک چوپانان رفته .(جنس جاده قدیم آسفات فرسوده)
در ساعت 12:45 از کنار تابلو جهاد کشاورزی و با ثبت مختصات محل با دستگاه جی پی اس حرکت نموده و با پیگیری نقاط مختصات از پیش تعبیه شده در ساعت 19 پس از پیمودن 12کیلومتر به محل گود دو باغ با ارتفاع 833 متر برای شب مانی رسیده. پوشش گیاهی منطقه از بوته های گز و تاغ  و مسیر طی شده از روی تپه های ماسه ای می باشد. (حدود 1ساعت و 30 دقیقه صرف نهار و مجموع استراحت بین مسیر)

صبح روز جمعه ساعت 8:10 دقیقه از محل شب مانی از مسیر دیگری با طول زمینی 5.15 کیلومتر پس از عبور از تپه های ماسه ای و ریگزار ها ساعت 15:30 به جاده قدیم ومینی بوس رسیده.جلسه انتقاد و پیشنهاد در همان مکان برگزار گردید و افراد  رضایت خود را از اجرای برنامه ابراز داشتند.
طبق توضیحات سرپرست محترم برنامه این مسیر برای اولین بار با پای پیاده به مقصد گود دو باغ طی شده است . مینی بوس همان مسیر آمده را به سمت اصفهان بازگشته و ساعت 20 به اصفهان رسیده.

توضیحات منطقه :

 

گود دو باغ در موقعیت جغرافیایی lat=33.6943185 long=54.0716859 در نیمه شمالی منطقه دم ریگ جن، در 30 کیلومتری شمال شرق دهستان چوپانان در استان اصفهان واقع است. این گود پوشیده از اجتماعات انبوه درختچه های سیاه تاغ است که انبوه بودن این پوشش در نوع خود کم نظیر است. دو باغ در میان محاصره اجتماعات عظیم ماسه ای دم ریگ جن واقع شده است و فرورفتگی آن در میان این اجتماع باعث شده که موقعیت خوبی برای حفاظت از تاغها در برابر وزش بادهای منطقه و در نتیجه حفاظت از ریشه درختچه های تاغ ایجاد شود. همچنین خاصیت اسفنجی و جذب بالای آب در ماسه باعث شده که درختچه ها برای دستیابی به آب مورد نیاز با دشواری زیادی مواجه نباشند. گود شامل دو باغ مجزای غربی-شرقی است که توسط یک دیواره ماسه ای از یکدیگر جدا شده اند. باغ غربی دارای وسعت بیشتری است و طول آن در حدود 360 متر است و باغ شرقی طولی در حدود 130 متر را دارا است. نامگذاری منطقه نخستین بار توسط جناب علی پارسا و به دلیل شباهت بصری منطقه به دو باغ مجزا در پیمایش پیاده ریگ جن در سال 1388 انجام گرفت. ارتفاع تپه های ماسه ای شمالی از کف گود در حدود 90 متر و تپه های جنوبی در حدود 55 متر است. فاصله گود دو باغ در جهت شمال تا انتهای مناطق ماسه ای در حدود 4 کیلومتر و در جهت جنوبی در حدود 10 کیلومتر است . به دلیل وجود پوشش انبوه، منطقه پتانسیل بسیار مناسبی برای استتار و زیست جانوران کویری دارد. بر اساس مشاهدات میدانی رد گرگ، کفتار و گربه شنی در منطقه مشاهده گردید. وجود استخوان های خرد شده شتر در این منطقه که تنها توسط کفتار امکان پذیر است، گواهی بر این ادعا است. وجود ارتفاعات زرومند در فاصله 20 کیلومتری شمال شرق، و ارتفاعاتی در فاصله 20 کیلومتری جنوب این منطقه دسترسی سگ سانان منجمله گرگ و کفتار را به این منطقه محیا کرده است.  همچنین کارکال، روباه شنی، انواع عقرب و مار، شاهین، پا مسواکی و... از دیگر جاندارانی هستند که به احتمال زیاد این منطقه را به عنوان زیستگاه انتخاب کرده اند . دسترسی به منطقه دو باغ نیاز به مهارتهای فنی در رانندگی خارج از جاده دارد و از دو مسیر امکانپذیر است. مسیر اول از سمت جنوب دیواره ماسه ای دم ریگ جن و جاده قدیم ارتباطس خور-انارک از روستای الله آباد چوپانان به سمت شمال و از میان دره حد فاصل  انبوه تپه های ماسه ای تا منطقه دو باغ و مسیر دوم از سمت شمال دیواره ماسه ای دم ریگ که مسیر دشوارتری است.

AddThis Social Bookmark Button

ویدیو کلیپ

جهت نمایش ویدیو کلیپ بر روی عکس زیر کلیک کنید:

You Tube

تماس با ما

آدرس : اصفهان - صندوق پستی 1573-81465

تلفن : 09138787177

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نمابر : 33861277 - 031

Telegramکانال رسمی تلگرام گروه کوهنوردی چکاد اصفهان 

 

پلهای ارتباطی