گروه کوهنوردی چکاد اصفهان

گروه کوهنوردی چکاد اصفهان - تاسیس 1367
 • کوهنوردی

   

  بطور کلی ورزش و علی الخصوص ورزش کوهنوردی میتواند پلی باشد به سوی موفقیت ، موفقیتی که ما آن را در کوهنوردی اینگونه تعریف میکنیم : صبر و استقامت در برابر شرایط سخت و ناملایمات پیش رو ، کمک به یکدیگر در راستای رسیدن به هدفی مشترک.

  برنامه کوهنوردیImage   کانال تلگرامImage

 • گروه کوهنوردی چکاد اصفهان

   

  اين گروه ، داراي مجوز رسمي از فدراسيون كوهنوردي ايران ميباشد . در حال حاضر 70 نفر عضو رسمی و 5 نفر عضو پویا ( براساس آیین نامه طرح پویا ) دارد و تعداد بيشتري از کوهنوردان با توجه به آيين نامه داخلی به صورت ميهمان با گروه کار مي كنند . مطابق با اساسنامه پس از تأسيس گروه ، امور جاري گروه توسط هيئت مديره وقت اداره مي شود.

  برنامه کوهنوردیImage   کانال تلگرامImage

چکاد اصفهان

گزارش صعود قله میل فرهاد

طبقه بندی رشته: خبر

<< بنام خدا >>

گزارش صعود قله میل فرهاد ( جازموریان)

سرپرست :محمد آذر شب

گزارش نویس :علی صرامی

اعضاء حاضر در برنامه :پرویز سلیمانی ، علی صرامی

دیگر حاضرین در برنامه :مصطفی رستگار از عکاسان وکوهنوردان خوب اصفهان و محمد آذر شب از کوهنوردان خوب کرمان - حامد خسروی  - علی آذر شب

تاریخ اجرا :20 الی 23 دیماه 95

مدت اجرا :سه روز و نیم

موقعیت جغرافیائی میل فرهاد :

منطقه میل فرهاد در۶۵ کیلومتری جازموریان شهرستان رودبار جنوب واقع شده است و به دلیل جاذبه های تفریحی و کوه شگفت انگیز مکان زیبایی برای تفریح وگردش است.

شهرستان رودبار در جنوب استان کرمان واقع شده است، مهم‌ترین جاذبه گردشگری رودبار کوه زیبا ودیدنی میل فرهاد این شهرستان است که یکی از عجایب جنوب استان محسوب می شود.

میل فرهاد کوهی است ، که ازپایین به شکل دایره ای به طرف بالا کم کم باریک می شود، در موقع بارندگی آب باران که از بالا به پایین می آید دور تا دور کوه دایره ای مانند آبشاری را به وجود می آورد همراه با صدای آن که بهترین جا برای گردش می باشد و میل فرهاد بهترین مکان برای گردش وتفریح است.

میل فرهاد کوه نیست ، سنگی است عظیم الجثه ، پرهیبت و دیدنی که بیش از هزار متر ارتفاع دارد . مثل کله قندی که در سطح صاف و صیقلی آن حفره های بسیار ایجاد کرده باشند .

مهمترین ویژگی های کوه میل فرهاد

در واقع میل فرهاد از عجایب جنوب کرمان است و بهترین مکان برای صخره نوردی،درارتفاعات بالای آن بوی بوته های درمنه که گیاهی سردسیری است انسان را به شگفتی وا می‌دارد.

میل فرهاد کوهی است که ازپایین به شکل دایره ای به طرف بالا کم کم باریک می شودافرادی که بالا رفته اند می گویند محوطه بزرگی در بالا وجود دارد که حتی چشمه و تعدادی سفال مشاهده شده است، در موقع بارندگی آب باران که از بالا به پایین می آید دور تا دور کوه دایره ای مانند آبشاری را به وجود می آورد همراه با صدای آن که بهترین جا برای گردش می باشد.

روز شمار برنامه :

دوشنبه : 20 دیماه 95

در روز دوشنبه به همراه آقایان پرویز سلیمانی و مصطفی رستگار از عکاسان وکوهنوردان خوب اصفهان در ساعت 20:30 شب از ترمینال صفه راهی کرمان شدیم . سرپرست این برنامه جناب آقای محمد آذر شب از کوهنوردان خوب کرمان هماهنگی های لازم را با رئیس شورای روستای میل فرهاد از قبل  انجام داده بودند .

سه شنبه : 21 دیماه 95

 ظهر سه شنبه ساعت 13:30 از ترمینال کرمان به سمت شهر اسلام آباد حرکت کردیم . دو نفر از کوهنوردان خوب کرمان آقایان حامد خسروی وعلی آذر شب نیز ما را در این سفر همراهی کردند . ناگفته نماند به دلیل فقر حاکم در منطقه مقادیر قابل توجهی هدایا که توسط دوستان کوهنوردمان در چند استان که با تلاش بی وقفه آقای رستگار و آقای آذر شب انجام پذیرفته شده بود به منطقه آورده شد.

ساعت 19 شب پس از گذر از جیرفت به اسلام آباد میرسیم بعد از تخلیه ی هدایا از اتوبوس که حجم زیادی هم داره آقای فلامرزی دهیار محترم روستای میل فرهاد با یک وانت به ما ملحق شدند . بعد از طی 65 کیلومتر جاده اسفالت و 55 کیلومتر جاده ی خاکی در قلب صحرا در ساعت 21 شب به کپرهای روستای میل فرهاد میرسیم و در کنار روستا قله ی میل فرهاد را نظاره گر میشویم . کوهی بسیار عجیب و دیواره ای .

تمامی دور کوه دیواره هایی به ارتفاع 200 متر قرار دارد تنها راه صعود سنگ نوردی و دست به سنگ سنگین میباشد . شب را پس از گپی مفصل با آقای فلامرزی به صبح میرسانیم.

چهارشنبه 22 دیماه 95

فقر ، بی آبی ، بیکاری ،گرسنگی و... در این منطقه بیداد میکند . به گفته ی دهیار تمامی درآمد اهالی یارانه دولت میباشد که آن هم صرف خرید آرد برای درست کردن نان یک ماه آنها میباشد .  با این حال مردمی بسیار سخاوتمند و مهمان نواز بودند .

صبح روز چهارشنبه پس از صرف صبحانه ساعت 8:30 با دو نفر از بچه های محلی  به نام عیسی وجواد عازم صعود میشویم .از مسیر غربی که بسیار دیواره ای و خطرناک است صعود میکنیم . ساعت 12 روی قله هستیم ارتفاع 1030 متر میباشد وارتفاع روستا 820 متر .ساعت 14 به پایین کوه میرسیم و برای نهار به کپر میرویم.

ناگفته نماند آقای رستگار وپسر آقای آذر شب از صبح مشغول پخش هدایا و تهیه مستند وعکس از اهالیه روستاها با کمک آقای فلامرزی بودند

در سال 1392 آقای آذر شب مسیری را در دیواره ی شمال شرقی صعود کرده اند که به نام مسیر آذر که کاملا فنی وصعود آن با ابزار میباشد را باز کرده اند . عصر روز چهارشنبه به گشت وگذار در منطقه وگپ گفتگو با اهالی روستا که بسیار مهمان نواز بودند لحظاتی بسیار به یاد ماندنی را در این منطقه ی دور افتاده در دفتر خاطراتمان ثبت کردیم . .شب تمامی اهالی در کپر جمع شده و آقای رستگار با اهالی جهت ساخت مستند مصاحبه کردند .

پنج شنبه 23 دیماه 95

صبح پنج شنبه با آقای فلامرزی راهی شهرذهکلوت میشویم و از ذهکلوت به جیرفت میاییم و در نهایت صبح روز جمعه 24 دیماه 95 به اصفهان میرسیم.

 

ناگفته نماند برای حضور در منطقه از قبل باید هماهنگی شود چون منطقه در حالت امنیتی میباشد.در پایان جا دارد از آقایان محمد آذر شب ، حامد خسروی ، پرویز سلیمانی ، علی آذر شب و دوست عزیزمان آقای مصطفی رستگار که زحمات زیادی را  متحمل شدند و همچنین آقای فلامرزی دهیار محترم میل فرهاد کمال تشکر و سپاس را داشته باشم .

AddThis Social Bookmark Button

ویدیو کلیپ

جهت نمایش ویدیو کلیپ بر روی عکس زیر کلیک کنید:

You Tube

تماس با ما

آدرس : اصفهان - صندوق پستی 1573-81465

تلفن : 09138787177

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نمابر : 33861277 - 031

Telegramکانال رسمی تلگرام گروه کوهنوردی چکاد اصفهان 

 

پلهای ارتباطی