گروه کوهنوردی چکاد اصفهان

گروه کوهنوردی چکاد اصفهان - تاسیس 1367
 • کوهنوردی

   

  بطور کلی ورزش و علی الخصوص ورزش کوهنوردی میتواند پلی باشد به سوی موفقیت ، موفقیتی که ما آن را در کوهنوردی اینگونه تعریف میکنیم : صبر و استقامت در برابر شرایط سخت و ناملایمات پیش رو ، کمک به یکدیگر در راستای رسیدن به هدفی مشترک.

  برنامه کوهنوردیImage   کانال تلگرامImage

 • گروه کوهنوردی چکاد اصفهان

   

  اين گروه ، داراي مجوز رسمي از فدراسيون كوهنوردي ايران ميباشد . در حال حاضر 70 نفر عضو رسمی و 5 نفر عضو پویا ( براساس آیین نامه طرح پویا ) دارد و تعداد بيشتري از کوهنوردان با توجه به آيين نامه داخلی به صورت ميهمان با گروه کار مي كنند . مطابق با اساسنامه پس از تأسيس گروه ، امور جاري گروه توسط هيئت مديره وقت اداره مي شود.

  برنامه کوهنوردیImage   کانال تلگرامImage

چکاد اصفهان

صعود قله مارشنان از روستای فشارک و برگشت از لوتری

طبقه بندی رشته: خبر

<< بنام خدا >>

صعود  قله مارشنان از روستای فشارک  و برگشت از لوتری

سرپرست :مجید رهنما

اعضای حاضر در برنامه :جواد مستاجران

تاریخ اجرا :24 دیماه 95

تعداد شرکت کنندگان :۱۸نفر

کوههای فشارک :

روستای فشارک در دامنه کوههای کرکس واقع شده است و این منطقه مملو از دره های زیبا و کوههای سر به فلک کشیده است و از زیباترین جاذبه های طبیعی فشارک میباشند. فشارک نام روستایی باستاني است در حدود 70 کیلومتری شرق اصفهان که با یک جاده 22 کیلومتری از جاده اصلی اصفهان - نایین ، منشعب می‌شود . این روستا جزو بخش کوهپایه استان اصفهان محسوب می‌شود و به دلیل قرار گرفتن بین کوهستان و بیابان ، تابستان‌های معتدل و زمستان‌های سرد و خشکی دارد . فشارک در مختصات جغرافیایی 32 درجه و 50 دقیقه شمالی ،52 درجه و 21 دقیقه شرقی در دامنه جنوبی رشته کوه‌های مرکزی ایران (کرکس) و در ارتفاع 2190 متر از سطح دریا قرار دارد و از روستا ، قله کوه فشارک (کوه مَس یا کوه مارشنان) به ارتفاع 3330 متر براحتی قابل مشاهده است.

 برای رسیدن به این روستا از دو راه می توان استفاده نمود :

1-اصفهان ، کمربندی سگزی ، راه آسفالته به فشارک ،

2- کاشان ، اردستان ، ظفرقند ، زفره و راه خاکی به فشارک .

نام تعدادی از کوه ها و درّه های فشارک

1- کوهِ بلند فشارک معروف به کوه مست، کوه مارشنون، کوه مارشینان 2- شِدِه 3- لافَرَخه 4- گله چی 5- چرچه 6- زرشگچی 7- لاپاتخت 8- لاسیر 9- لادربَست 10- لاپاژنان (لاپازنان) 11- لاهیک (لائیک) 12- لاتِنگچی 13- لاشزرا 14- پاخونی 15- لاتاریکه 16- لاکُج 17- لابیدستان 18- لاچلاقوزی 19- اُلگ خرس 20- لامونده گار 21- لاپیازی 22- لاسیری 23- لامِژو 24- لاقلاتی 25- لاسونی 26- لاسنجد 27- لانیُج

کوه مارشنان :

این کوه سر به فلک کشیده به رشته کوه های کرکس ( کوه های مرکزی ایران) متصل است و جزء 3 کوه استراتژیک اصفهان می باشد و بر روی آن یکی از سایت های مخابراتی و نظامی قرار دارد و به 3 نام خوانده شده است :

1-   مارشنون

2-    مست

3-   کوه فشارک

کوهستان مارشنان به وسعت ۱۴۵۰ کیلومتر مربع، در میانه سه شهرستان اصفهان ، نائین و اردستان از شمال غرب به جنوب شرق کشیده شده است ، شرق روستای زفره و شمال شهر کوهپایه، بلندترین قله آن به نام مارشنان ، ۳۳۳۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد.

روز شمار برنامه :

قرار ما ساعت ۶:۳۰دروازه تهران بود . ساعت ۶:۴۵حرکت کردیم . پس از ورود به  اتوبان چمران ، جاده فرودگاه ، به طرف سگزی ادامه مسیر دادیم . حدود ۱۰کیلومتر بعد از پلیس راه سگزی فرعی سمت چپ ۲۵کیلومتر به طرف روستای فشارک . حرکت کردیم . با رسیدن به روستا از ماشین پیاده شدیم . برنامه ، صعود به قله مارشنان (البته یکی از قله های فرعی با اندکی اختلاف ارتفاع ) از طریق روستای فشارک در منطقه کوهپایه اصفهان و از میان دو دره زیبا و متفاوت بود . پس از  ۱۵دقیقه پیاده روی از روستا تا پای کوه و چشمه آب و خوردن صبحانه ، ساعت ۱۰استارت حرکت برای پیمایش تنگه روبروی چشمه  را زدیم . کوهستان با سکوت و زیبایی شگفت انگیزش به سادگی، آرامشی وصف ناشدنی به ما هدیه می دهد. مسیر را در حالی که شیب ملایمی دارد، ادامه می دهیم. چهره ی کوهستان با بوته های خشک و سنگ های رنگینش خودنمایی می کند.

 بعد از پیمایش و استراحت ها ساعت 13:30 به یال زیر قله در ارتفاع حدود ۳۲۰۰متر رسیدیم . با گرفتن عکس دسته جمعیاز سمت راست به طرف پایین و به طرف منطقه لوتری  حرکت کردیم .

دره بسیار زیبا و دیدنی بود زیبائیهای مسیر و خر سنگ های بزرگ دلمان را برای علم کوه تنگ می کرد. وقتی روی یال رسیدیم شاهد نمای زیبای قله شدیک که با  دکل های نیروی هوای که نزدیک شدن به قله و رفتن به قله ممنون است روبرو شدیم  ولی خوشبختانه طبیعت و بکری منطقه هنوز زیبا بود و ارزش از مسیر های دیگر را دارد .

 

ساعت 15 بود که در کنار درختان در طول مسیر ناهار خوردیم . ادامه مسیر دادیم به  سمت مزرعه نوبهار ساعت 17:30 بود .  ساعت 18سوار مینی بوس شدیم و از مسیر کوهپایه به سمت اصفهان برگشتیم .

AddThis Social Bookmark Button

ویدیو کلیپ

جهت نمایش ویدیو کلیپ بر روی عکس زیر کلیک کنید:

You Tube

تماس با ما

آدرس : اصفهان - صندوق پستی 1573-81465

تلفن : 09138787177

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نمابر : 33861277 - 031

Telegramکانال رسمی تلگرام گروه کوهنوردی چکاد اصفهان 

 

پلهای ارتباطی